Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Pies w Olsztynie

Qpa mać! Też w to wchodzisz ?!


Liczba głosów

23378

Głównym celem lokalnego projektu "Qpa mać! Też w to wchodzisz?!" jest uświadomienie społeczności Olsztyna o obowiązku sprzątania nieczystości po swoich pupilach. Akcja będzie miała formę edukacyjną i informacyjną. Spodziewamy się, że zachęci każdą grupę społeczną do aktywnego dbania o użytki zielone poprzez sprzątanie odchodów po swoich pupilach. Skutkiem jakiego się spodziewamy, będzie poprawienie przestrzeni Olsztyna zarówno dla posiadaczy psów, jak i ludzi ich nie posiadających.

Realizacja projektów

Członkowie Stowarzyszenia Pies w Olsztynie podczas realizacji projektu "Qpa mać! Też w to wchodzisz?!" w październiku 2019 roku organizowali liczne spotkania z mieszkańcami Olsztyna w trakcie których aktywnie omawiali problem nie sprzątania odchodów po swoich psach na terenie miasta. W ramach tych spotkań rozdawano darmowe pakiety woreczków na psie odchody sfinansowane z projektu TESCO "Decydujesz, pomagamy". Dodatkowo w ramach nagłośnienia akcji oplakatowano słupy ogłoszeniowe oraz rozdawano ulotki (sfinansowane z projekty TESCO "Decydujesz, pomagamy"). Przez okres realizacji projektu na jednym z olsztyńskich telebimów w centrum miasta, wyświetlany był spot nawołujący do sprzątania psich odchodów. Dodatkowo członkowie stowarzyszenia wraz ze swoją akcją uczestniczyli aktywnie w targach PupiLove, które przyciągnęły rzeszę mieszkańców. W trakcie tego wydarzenia członkowie mieli możliwość rozmowy, edukacji i wymieniania poglądów z uczestnikami. W kulminacyjnym punkcie targów zaprezentowano trzy krótkie filmiki promujące projekt, które były nagrywane przez członków stowarzyszenia przed oficjalnym rozpoczęciem akcji, które po targach zostały opublikowane na facebook'u Stowarzyszenia Pies w Olsztynie. Na potrzeby projektu "Qpa mać! Też w to wchodzisz?!" powstały dwa autorskie roll up'y, sfinansowane z projektu TESCO. Nawiązano współpracę z licznymi gabinetami weterynaryjnymi, sklepami zoologicznymi oraz groomerami, którzy wsparli akcję poprzez rozwieszenie plakatów, informowanie o projekcie i rozdawanie darmowych pakietów woreczków, dostarczonych przez członków stowarzyszenia. Projekt "Qpa mać! Też w to wchodzisz?!" sfinansowany w ramach VI edycji "Decydujesz, pomagamy" został również doceniony przez miasto Olsztyn, które wsparło projekt dodatkową ilością darmowych woreczków na psie odchody, dzięki czemu miał on szansę dotrzeć do jeszcze większej liczby mieszkańców.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS