Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie "Akademia Rozwoju Edukacji Kreatywnej"

ADWenture, czyli Akademia Dziecięcej Wybobraźni. Organizacja świetlicy w dzielnicy (w tym zajęć dla dzieci i młodzieży)


Liczba głosów

28474

Celem naszego projektu jest stworzenie miejsca o nazwie ADWenture, czyli Akademii Dziecięcej Wyobraźni, świetlicy dla dzieci i młodzieży, w której będą mogły odpocząć po lekcjach, odrobić zadanie domowe, ale też rozwijać swoje zainteresowania.Realizacja projektu zapewni opiekę dzieciom, których rodzice muszą długo pracować.

Realizacja projektów

14 grudnia 2019 r. odbyły się zajęcia świetlicowe w ramach projektu, dzień wcześniej dyrektor i wicedyrektor miejscowej szkoły, były radny miejski, przewodniczący zarządu dzielnicy Golejów oraz ksiądz proboszcz dokonali oficjalnego otwarcia świetlicy ADWenture - Akademii Dziecięcej Wyobraźni, która będzie również stanowić salkę społeczną służącą integracji lokalnych organizacji, np. harcerzom, szkaciorzom, kołu gospodyń, które w zamian prowadzić będą nieodpłatnie zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży po godzinach pracy świetlicy szkolnej. Niemożliwym było przeprowadzenie zajęć w nowym pomieszczeniu, ze względu, że zostało ono dobudowane jako nowa część szkoły i nie przeszło wcześniej wymaganych odbiorów, ponadto liczba dzieci na zajęciach była większa niż liczba miejsc. Od drugiego semestru roku szkolnego 2019/2020 planujemy wykorzystywać pomieszczenie i jego wyposażenie już na co dzień. Wcześniej organizacje społeczne z terenu dzielnicy muszą jednak zaakceptować opracowany w ramach projektu regulamin działania świetlicy oraz muszą odbyć się zapisy dzieci i młodzieży na zajęcia dodatkowe. Społeczność Golejowa zyskała dzięki realizacji projektu - nowe centrum aktywizacji społecznej.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS