Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Ochrony Sów

Puszczyk, uszatka - sowia zagadka. Nocne tropienie sów.


Liczba głosów

14482

Chcesz poczuć się jak nocny drapieżnik? Marzysz o poznaniu zwyczajów tajemniczej sowy? Z nami będziesz mógł ją wytropić podczas emocjonującej nocnej gry terenowej. Dowiesz się, jak ją chronić. U profesjonalnego rysownika przyrody zdobędziesz pierwszy szlif plastyczny. Te i wiele innych atrakcji czeka na Ciebie podczas warsztatów, których pomysł zrodził się z miłości do tych niezwykłych ptaków i przyjaźni do ludzi. Usłyszysz, dotkniesz i doświadczysz. Pokochasz sowy! Weź latarkę i dołącz do nas.

Realizacja projektów

Zrealizowaliśmy: - 6 godzinnych warsztatów stacjonarnych w 3 placówkach dydaktycznych (Kowale, Kościerzyna; Dwujęzykowe Przedszkole CET w Kowalach i dwie szkoły: CET w Kowalach i SP nr 4 w Kościerzynie). Z edukacji skorzystało łącznie 119 osób. - 1 stacjonarno-terenowy warsztat (3,5 godz.) połączony z nasłuchami sów w nocy oraz rysowaniem puszczyka i uszatki pod okiem jednego z najlepszych ilustratorów i rysowników przyrodniczych w kraju, Michałem Skakujem. Rysowanie profesjonalnymi pomocami plastycznymi. Prace zostały zabrane przez uczestników. Całość prowadzona przez edukatora przyrodniczego, ornitologa, Ewelinę Kurach (koordynator projektu). W warsztacie udział wzięło 30 osób - rodziny z dziećmi w wieku 4-13 lat i osoby indywidualne. Uczestnicy z miejscowości: Kościerzyna, Gdynia, Łubiana, Gdańsk. Część osób została niemal godzinę dłużej i kontynuowaliśmy leśny spacer z latarkami, nasłuchując puszczyki. Spotkanie zorganizowane w partnerstwie z Kościerskim Domem Kultury.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS