Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA w Głogowie

Każde ciało jest OKEJ


Liczba głosów

25457

Projekt "Każde ciało jest OKEJ" ma na celu sprawienie, aby młodzież akceptowała swoje ciało i umiała radzić sobie w sytuacjach dla nich trudnych. Przeprowadzimy warsztaty dla młodzieży, która później będzie edukować swoich rówieśników, ponieważ młodzi ludzie maja często problemy z akceptacją swojego ciała i wielokrotnie spotykają się z wyśmiewaniem, wyzwiskami, obelgami związanymi z tym, jak wyglądają. To prowadzi do wielu problemów, takich jak depresja, załamanie czy nawet próby samobójcze.

Realizacja projektów

Odbiorcami bezpośrednimi projektu było 30 młodych ludzi z terenu Głogowa i powiatu głogowskiego. Uczestnicy zostali zrekrutowani spośród wszystkich grup nieformalnych działających na terenie miasta, grup wolontaryjnych działających przy innych organizacjach, szkołach i instytucjach. Rekrutacja i promocja została upowszechniona również za pomocą internetu i mediów społecznościowych oraz za pomocą bezpośredniego kontaktu z młodymi ludźmi. Warsztaty tematyczne odbyły się dnia 23.09 i 24.09.2019r. W siedzibie Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży SZANSA. Warsztaty dotyczyły problemu braku samoakceptacji własnego ciała (body shaming) przez ludzi młodych. Warsztaty składały się z dwóch części, teoretycznej (6h) i praktycznej (6h) prowadzonych przez trenera młodzieżowego i lidera młodzieżowego. Zorganizowane zostało również spotkanie ewaluacyjne co pozwoliło nam ocenić jak projekt wpłynął na młodych ludzi i lokalną społeczność. Korzyści wynikające z działań projektu są wymierne, ale nie materialne. Młodzież rozwinęła swoje kompetencje społeczne, powiększyła zakres swojej wiedzy na temat poruszanego problemu jakim jest przemoc ze względu na wygląd zewnętrzny. Młodzi ludzie zostali przygotowani do prowadzenia zajęć z zakresu przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS