Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Fundacja Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II

Kocham Mądrze


Liczba głosów

19480

Projekt wychodzi na przeciw potrzebom rodziców (opiekunów) osób z niepełnosprawnością, którzy przytłoczeni codziennymi obowiązkami przy opiece nad nimi nie są w stanie poradzić sobie z trudnymi emocjami związanymi z posiadaniem dziecka z niepełnosprawnością. Celem projektu jest doprowadzenie do optymalnego funkcjonowania w życiu społecznym i rodzinnym rodzin osób z niepełnosprawnością poprzez naukę przekuwania ograniczeń w szanse i atuty.

Realizacja projektów

Projekt ten zrodził się w odpowiedzi na potrzeby rodziców (opiekunów) osób z niepełnosprawnością, którzy przytłoczeni codziennymi obowiązkami i wszelkimi trudnościami w opiece nad nimi nie są w stanie poradzić sobie z trudnymi emocjami związanymi z posiadaniem dziecka z niepełnosprawnością. Rodzice wydając wszystkie pieniądze na rehabilitacje i leczenie dzieci, nie mają już koniecznych środków na zadbanie o swoje potrzeby w sferze psychicznej, stąd próba dotarcia do nich i wspierania tej sfery. Ważne jest również integrowanie rodziców ze społeczeństwem, by nauczyli się organizować czas i wykorzystywać różne formy interakcji społecznych.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS