Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Mieście Lubawskim

Zadbajmy wspólnie o środowisko i siebie!


Liczba głosów

18211

Celem projektu jest wspólne zadbanie o środowisko i siebie.Projekt skierowany jest do społeczności lokalnej,od najmłodszych do najstarszych. Jesienne prelekcje połączone będą z integracją w plenerze. Będziemy łatwo i przyjemnie przedstawiać, jak wykorzystać skarby jesieni, nie niszczyć środowiska i żywności, prowadzić aktywny tryb życia. Zorganizujemy marsze nordic walking, warsztaty kulinarne "Piknik jesienny" z wystawą plonów, kwiatów, przetworów na zimę oraz zabawami dla dzieci.

Realizacja projektów

Projekt "Zadbajmy wspólnie o środowisko i siebie" realizowany był w miesiącach październik-listopad i zawierał: - 3 marsze Nordic-walking. Około 4-5km lasem w okolicy Nowego Miasta Lub. Liczba uczestników ok. 10-15 osób jednorazowo. -piknik jesienny "STOP PLASTIKOM" dnia 18.10.2019r. w MCK w Nowym Mieście Lub. wystawa plonów jesieni, wykład tematyczny, potrawy z grilla podane na papierowych talerzykach i sztućcach drewnianych. W spotkaniu uczestniczyło ok. 60 osób w tym młodzież, zaproszeni goście samorządowi i organizacji współpracujących. Ocena spotkania przez uczestników bardzo pozytywna z uwagi na bieżące problemy w zakresie ochrony środowiska. Pokazane zostało jak z żartem i przyjemnie można mówić o ochronie środowiska. Młodzież wypowiedziała się jak zamierza stosować ekologiczne opakowania. Burmistrz miasta przedstawił przedsięwzięcia w zakresie gospodarki odpadami. Koleżanki z kabaretu U3W i chóru Dysonans z humorem przedstawiły działania w zakresie realizacji projektu. -warsztaty kulinarne "Nie wyrzucaj żywności", uczestniczyło (3-krotnie) ok. 15 osób podczas jednego spotkania. Warsztaty organizowane były w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Podczas spotkań sporządzano potrawy i ciasta na spotkania związane z projektem a także potrawy zgodnie z tematem ( z resztek żywności). -wyjazd do Parku Krajobrazowego z wykładem "Ochrona środowiska i działania parku krajobrazowego" w dniu 29.11.2019r. do miejscowości Grzmięca. Uczestniczyło ok. 50 osób. Wysłuchano ciekawego wykładu nt. Parku Krajobrazowego. Było mnóstwo pytań i profesjonalnych odpowiedzi, a ostatecznie padła propozycja następnego spotkania w miesiącu maju. -podsumowanie w świetlicy w Wielkich Bałówkach, w dniu 29.11.2019r. uczestniczyło ok. 70 osób. Była przedstawiona video-prelekcja z wszystkich działań realizowanych w ramach projektu. Wykorzystano do prezentacji sprzęt zakupiony w ramach projektu. Całokształt projektu spotkał się z dużym zainteresowaniem społecznym i wielkim zaangażowaniem organizacyjnym dużej grupy słuchaczy UTW. Ogólne podsumowanie zakończyło się hasłem "Razem możemy góry przenosić".

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS