Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Magnolia

DOM DLA JEŻA


Liczba głosów

23196

DOM DLA JEŻA to projekt budowania domków dla jeży – każdy, komu los jeża nie jest obojętny może uczestniczyć w projekcie. Każdego roku populacja jeży w Polsce się kurczy. Wspólnie mamy szansę stworzyć dom nawet dla 250 małych jeżyków. Jeża nie można zabrać do domu, ale można dać mu dom!

Realizacja projektów

Rezultatem projektu DOM DLA JEŻA realizowanego w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”, było zbudowanie 50 domków dla jeży podczas wydarzenia, mającego charakter warsztatów familijnych na świeżym powietrzu, w którym udział wzięło około 150 osób. Wydarzenie odbyło się 7.09.2019 na terenie Zieleńca przy ulicy Orfeusza w Gdańsku Osowej. Udało się aktywizować społeczność lokalną, do wspólnych działań. Ważny rezultat to aspekt poznawczy, bowiem wiele osób uświadomiło, potrzebę, jaka występuje na naszej dzielnicy jeśli chodzi o jeże. Wiele osób zaczęło obserwować zachowania, jeży, dbać o nie dalej przekazywać informacje, zgłębiać tematykę jeży. Zaangażowały się całe rodziny i sąsiedzi, mając wspólny temat. Uwrażliwiło, to też dużo osób. Wiele osób śledziło nasze wydarzenie i nasze posty i nawet jeśli nie mogło uczestniczyć w wydarzeniu, to również uwrażliwiło się na potrzeby jeży i uświadomiło sobie istniejącą potrzebę. Po wydarzeniu zgłosiły się do nas Rady Dzielnicy nie tylko tej w której było organizowane wydarzenie, ale jeszcze dwie Gdyńskie, oraz Dom Kultury w Wejherowie, z prośbą o zorganizowanie domków dla jeży w kolejnym roku, w na ich terenie. Planujemy takie działania w przyszłym roku.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Katarzyna Bąk
e-mail: katarzyna.bak@tesco.com
telefon: 797 009 448

POZNAJ NAS