Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Gmina Zbrosławice

Projekt "Ognik"


Liczba głosów

7024

Pożar to wielka tragedia dla ludzi, roślin i zwierząt. Statystyki pokazują, że najczęściej przyczyną pożaru są działania człowieka. Chcemy zrealizować zajęcia edukacyjne dla dzieci w przedszkolach, aby zwiększyć ich wiedzę o ogniu i przekazać umiejętność wezwania pomocy. Zrealizujemy warsztaty dla mieszkańców informujące o zagrożeniach związanych z czadem. Zorganizujemy festyn profilaktyczny promujący bezpieczeństwo w domu i w pracy. Chcemy zadbać o bezpieczeństwo wielu pokoleń. Prosimy o głos.

Realizacja projektów

W ramach projektu zrealizowano warsztaty profilaktyczne w 4 klubach seniora w Gminie Zbrosławice (Czekanów, Wieszowa, Przezchlebie oraz Zbrosławice, w których wzięło udział 50osób. Celem zajęć było przede wszystkich uzmysłowienie osobom starszym o zagrożeniach związanych przede wszystkim z czadem. Po realizacji zajęć został przeprowadzony konkurs w wyniku którego rozlosowano 8 czujek czadu (po 2 w każdej miejscowości). Zrealizowano również warsztaty edukacyjne w przedszkolach, gdzie strażacy omawiali zagrożenia związane z ogniem, informowali w jaki sposób wezwać pomoc. Po realizacji zajęć edukacyjnych dzieci malowały prace związane z tematem pogadanki. Wybrano po 3 najlepsze prace z każdego z 7 przedszkoli w gminie. Dzieci otrzymały nagrody. Zajęcia edukacyjne realizowało lokalna Ochotnicza Straż Pożarna w ramach wolontariatu. Strażacy dodatkowo w miejscach realizacji zajęć materiały edukacyjne. Ponadto zrealizowano piknik rodzinno-edukacyjny, w czasie którego prowadzono profilaktykę przeciwpożarową, mieszkańców informowano o prawidłowym użyciu gaśnic, zagrożeniach związanych z wypalaniem traw itp. W ramach zadania sfinansowano zespół muzyczny, który uatrakcyjnił piknik oraz poczęstunek dla dzieci.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS