Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Dom Pomocy Społecznej

Zamykamy smaki lata w słoiku. Integracyjno- społeczne warsztaty kulinarne.


Liczba głosów

7611

Gotowanie stało się popularną formą spędzania czasu wolnego, a trend na bycie eko sprzyja dbaniu o zdrowie i dobrą kondycję. Projekt ma na celu promowanie wspólnego gotowania, zaprawiania z naturalnych składników i przyczyni się do rozpowszechnienia idei przekazywania wiedzy kulinarnej z pokolenia na pokolenie wśród mieszkańców wsi kociewskiej. Projekt warsztatów kulinarnych dedykowany jest lokalnej społeczności, a zwłaszcza osobom wykluczonym społecznie przez swoją niepełnosprawność.

Realizacja projektów

Gotowanie, a zarazem przetwarzanie stało się popularna formą spędzania czasu wolnego, a trend na bycie eko sprzyja dbaniu o zdrowie i dobrą kondycję. Przeprowadzony przez nas projekt promował wspólne gotowanie. Każdy z uczestników programu mógł spróbować swoich sił w kuchni. Nasza kuchnia miała charakter plenerowy, co zwiększyło atrakcyjność warsztatów. Warsztaty kulinarne były doskonałym przykładem projektu, którego celem było zwiększenie samodzielności i aktywności osób niepełnosprawnych i wzrostu ich umiejętności kulinarnych. Uczestnicy mogli samodzielnie obrać marchewkę, a następnie ją zszatkować po to by trafiła ona do beczki z kapustą. Powstały pyszne dżemy, powidła, przeciery oraz soki. Uczestnicy ozdabiali słoiki i butelki, przygotowali etykiety. Podczas zajęć towarzyszył nam humor i świetna atmosfera. Projekt zakończyliśmy wspólnym grillowaniem, a dodatkiem do kiełbaski i szaszłyka była przygotowana przez uczestników surówka.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS