Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice

Z sercem dla "Seniorów"


Liczba głosów

13384

Zamierzeniem projektu jest nauczenie seniorów, jak i osób mieszkających czy opiekujących się starszymi osobami, jakie objawy ma nadchodzący udar czy zawał serca. Co robić i jakich objawów nie lekceważyć. Kiedy i jak wezwać pomoc. Uczestnicy dowiedzą się tego wszystkiego podczas specjalnych kursów pierwszej pomocy przygotowanych przez Ratowników Medycznych z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice.

Realizacja projektów

rojekt obejmował szkolenia dla seniorów oraz osób zamieszkującymi z seniorami z pierwszej pomocy tzw kardiologiczno-urazowej. Z uwzględnieniem najczęstszych zdarzeń z osobami starszymi i sposobami zarówno pomocy przez inne osoby oraz samopomocy. Planujemy organizacje 4-5 kursów w których weźmie udział około 100 osób. Kursy odbywały się będą w równych miejscach tak aby informacje o szkoleniach mogły dotrzeć do większej ilości osób. Projekt zakładał także działania edukacyjne podczas największych wydarzeń miejskich z elementami szkoleń w tym szkoleni z obsługi AED, oraz informacji gdzie takie urządzenia się znajdują.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS