Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Fundacja KOT Koty Otoczone Troską

Sterylizacja miejskich kotów w Toruniu


Liczba głosów

14042

Projekt będzie dotyczył sterylizacji kotów wolno żyjących w różnych miejscach na terenie miasta Torunia. Zabieg ten jest jedyną humanitarną metodą zmniejszenia nadpopulacji kotów. Akcja obejmie płodne stada kotów zgłoszone do Fundacji przez mieszkańców Torunia. Planowana akcja jest kontynuacją kilkuletnich działań fundacji KOT w zakresie regulacji nadpopulacji kotów wolno żyjących.

Realizacja projektów

Sterylizacja kotów wolnożyjących, o przebiegu: 1. Koty zostały wyłapane z wcześniej ustalonych stad za pomocą specjalistycznego sprzętu, tj. klatek – pułapek. 2. Złapane koty zostały przewiezione samochodem kotów na zabiegi sterylizacji do lecznic weterynaryjnych. 3. Po zabiegu koty trafiały pod opiekę Fundacji KOT na rekonwalescencję w fundacyjnym Kocim Szpitaliku. 4. Po okresie rekonwalescencji koty były odwożone w miejsce, gdzie dotychczas bytowały. W przypadku zwierząt wymagających dłuższego leczenia, bądź oczekiwania na adopcje zostały objęte opieką fundacji do momentu aż ich stan zdrowia pozwalał na powrót w miejsce bytowania lub do momentu aż zostaną adoptowane.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS