Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Towarzystwo Przyjaciół Chełmży

III Chełmżyński Maraton Gier Planszowych "W TO MI GRAJ"


Liczba głosów

12984

III Chełmżyński Maraton Gier Planszowych „ W TO MI GRAJ” to wydarzenie promujące alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu - wspólnie z rodziną, przy nowoczesnych grach planszowych. Chełmża i okolice potrzebują większej liczby wydarzeń o charakterze kulturalnym, angażujących mieszkańców, w szczególności rodziny z dziećmi.

Realizacja projektów

Trzecia edycja Chełmżyńskiego Maratonu Gier Planszowych „W To Mi Graj” zakończyła się pełnym sukcesem. W tegorocznym turnieju wzięło udział około 50 zawodników i zawodniczek. Miłośnicy gier planszowych oprócz Chełmży przyjechali m.in.: z Włocławka, Grudziądza, Torunia, Bydgoszczy i Świecia. W tej ostatniej miejscowości powstaje podobny do naszego Klub Gier Planszowych, a jego założyciele przyjechali podpatrzeć jak on działa u nas. Patronat nad programem sklepów Tesco oraz nad maratonem gier planszowych objął burmistrz Jerzy Czerwiński, który od zawsze wspiera rozgrywki w gry planszowe. Pomoc i wsparcie w organizacji wydarzenia było również ze strony Starostwa Powiatowego w Toruniu, które dodatkowo udostępniło do przetestowania prototyp gry „W drogę! Ku przygodzie”, nad którą pracują jeszcze pracownicy starostwa. W organizację włączyła się również Szkoła Podstawowa nr 2 udostępniając salę na rozgrywki oraz Burger Bar fundując vouchery na posiłki dla najlepszych graczy. Podczas rozgrywek była dostępna wypożyczalnia najnowszych, topowych gier planszowych zakupionych ze środków programu Tesco - bezpłatnie, dla każdego uczestnika imprezy. Po wydarzeniu, zakupione gry planszowe dostępne są podczas bezpłatnych spotkań Klubu Gier Planszowych organizowanych dla mieszkańców miasta i okolic. Przy maratonie pomagali również wolontariusze - osoby dorosłe i młodzież ze szkół podstawowych.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS