Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy Oddział Rejonowy w Toruniu

"Wszędzie i dla wszystkich- PCK"


Liczba głosów

18778

"Wszędzie i dla wszystkich- PCK" to projekt promujący honorowe krwiodawstwo i pierwszą pomoc dla społeczności lokalnej np. młodzieży, dorosłych. Obejmie działania związane z promocją honorowego krwiodawstwa, poborem krwi oraz popularyzacją zasad udzielania pierwszej pomocy. Celem projektu jest edukacja, że krew to lek ratujący życie,że o życiu poszkodowanego w wypadku decydują pierwsze minuty, a wg statystyk tylko co 4 Polak potrafi udzielić pierwszej pomocy.

Realizacja projektów

-Projekt rozpoczęto od upowszechnienia przedsięwzięcia wśród dzieci i młodzieży rozsyłając informację z propozycją wzięcia udziału w projekcie do szkół z Torunia i sołectwa Mała Nieszawka. -Następnie rozpoczęto prowadzenie zajęć z prezentacją multimedialną dla dzieci szkół podstawowych nr 4, 18 i 24 w Toruniu, omawiającą znaczenie honorowego krwiodawstwa, sposobu realizowania tej idei, promowania ruchu honorowego krwiodawstwa. -Zaproszono do współpracy Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych oraz sołectwo Mała Nieszawka do zorganizowania otwartego poboru krwi, dzięki czemu zgłosiło się ponad 130 chętnych do oddania krwi. Ze względu na decyzję lekarską, wynikającą z przyczyn zdrowotnych ponad 30 potencjalnych krwiodawców nie dopuszczono do oddania krwi.W ZSMEiE pobór krwi odbył się 10 października 2019 a w Małej Nieszawce 15 grudnia 2019. - W ramach edukowania i promowania postaw empatycznych, wskazywania na potrzebę reagowania na potrzeby społeczne, przybliżania wiedzy o czerwonym krzyżu przygotowano we współpracy z Książnicą Kopernikańską w Toruniu 22 listopada 2019 roku. - odbyły się spotkania z dziećmi oraz seniorami, na których prowadzono ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, szkolono umiejętność wykonania pośredniego masażu serca i sztucznego oddychania w stanach nagłego zagrożenia życia. W projekcie brały udział różne grupy społeczne oraz w różnym wieku, dzięki czemu projekt zrealizowano w 100%.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS