Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Towarzystwo Przyjaciół Strzyżewic

Poznaj swoich Pradziadków!


Liczba głosów

11617

Projekt "Poznaj swoich Pradziadków" pomoże nawiązać więzi rodzinne i odkryć tajemnice rodzinne. Warsztaty genealogiczne pokażą, jak i gdzie zacząć poszukiwania, na co zwracać uwagę. Projekt przybliży także historię regionu z okresu przed- i powojennego, co pomoże zrozumieć historie rodzinne. Drzewa rodzinne stworzą wystawę dostępną dla wszystkich zainteresowanych. Historia jest w nas - odkryjmy ją!

Realizacja projektów

Projekt "Poznaj swojego Pradziadka" realizowany był na terenie Powiatu Leszczyńskiego (Gmina Święciechowa i Gmina Włoszakowice). W ramach projektu odbyły się 4 warsztaty genealogiczne prowadzone przez profesjonalnych genealogów z Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego GNIAZDO. Dodatkowo uczestnicy wzięli udział w warsztatach w Archiwum Państwowym w Lesznie w ramach projektu pn. "Archiwa Rodzinne Niepodległej", którego tematyka idealnie zazębiała się z głównymi celami naszego projektu. Dzięki warsztatom uczestnicy zdobyli wiedzę na temat poszukiwań rodzinnych, sposobów przechowywania archiwaliów oraz źródeł genealogicznych, oraz zasad tworzenia drzew rodzinnych. Podsumowanie projektu odbyło się w Urzędzie Gminy we Włoszakowicach, gdzie Starosta Leszczyński wygłosił wykład na temat historii regionu oraz przedstawił genealogię własnej rodziny. Wykładowi towarzyszyła wystawa drzew genealogicznych uczestników oraz archiwalnych pamiątek rodzinnych.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS