Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Fundacja Akceptacja

Ratuję, bo potrafię! Warsztaty 1 pomocy w szkołach podstawowych i przedszkolach.


Liczba głosów

30818

W trakcie warsztatów uczniowie, poprzez praktyczne ćwiczenia, nauczą się udzielać pierwszej pomocy dzięki wysokiej klasy sprzętowi ćwiczebnemu. Dowiedzą się o zasadach bezpieczeństwa i wyrobią w sobie kompetencje społeczne - nauczą się, że nie mogą być obojętne - dziś Ty pomożesz jemu, jutro on pomoże Tobie - ale nie mogą też zapominać o bezpieczeństwie, nie mogą narażać siebie. W przedszkolach dzieci dowiedzą się na czym polega udzielanie pierwszej pomocy i obejrzą atrakcyjne symulacje.

Realizacja projektów

W ramach projektu zostały podniesione kompetencje w systemie nauczania poprzez zakup wysokiej klasy sprzętu edukacyjnego i prezentacyjnego oraz ukończenie zaawansowanego kursu Instruktora Pierwszej Pomocy w międzynarodowym systemie nauczania. Podczas realizacji projektu, zostały przeprowadzone warsztaty pierwszej pomocy dla uczniów szkół podstawowych i średnich. W czasie tych zajęć uczestnicy uczyli się w praktyczny sposób prawidłowego postępowania w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy. Uczniowie uczyli się prawidłowych zachowań ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa. Uczyli się w prawidłowy sposób sprawdzać czynności życiowe, wzywać pomocy i podejmować resuscytację. Uczyli się także obsługiwać automatyczne defibrylatory zewnętrzne. W czasie prezentacji w przedszkolach dzieci miały możliwość zobaczyć wyposażenie ratownicze, mogły wejść do ambulansu, zobaczyć jego wyposażenie. Podczas prezentacji, dzieci mogły zobaczyć, jak w praktyce używa się sprzęt taki jak nosze jedne czy pediatryczne deski ortopedyczne. Poprzez pokazy, jakie organizowaliśmy w czasie wydarzeń plenerowych, uczestniczące w nich dzieci mogły zobaczyć, jak udziela się pierwszej pomocy z wykorzystaniem sprzętu ratowniczego. Aktywnie uczestniczyły też w tych pokazach, symulując na ich potrzeby dzieci, które potrzebowały pomocy i w ramach symulacji unieruchamiane były na pediatrycznej desce ortopedycznej.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS