Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie "Cendrowianki"

Aktywni Seniorzy i nie tylko


Liczba głosów

17295

Potrzebą tego działania jest zachęcenie do uprawiania sportu i prowadzenie zdrowego trybu życia, uaktywnienie i poprawa zdrowia fizycznego i psychicznego społeczeństwa. W dobie epidemii uzależnień należy myśleć o zdrowym trybie życia. Na jego wpływ ma właściwe odżywianie jak też aktywne uprawianie sportu. Świadomie chodząc i odżywiając się, można dłużej żyć i służyć swoim najbliższym. Seniorzy mają duże wyzwanie, pokazać młodszym wiekowo, że lepiej zapobiegać, jak leczyć.

Realizacja projektów

Aktywni Seniorzy i nie tylko. Wykładowca i instruktor Nordic Walking Łukasz Witczuk Mistrz Świata w tej kategorii. W projekcie brali udział włodarze Gminy, sołectwa i mieszkańcy sąsiednich wsi. Druhowie OSP Cendrowice, czynnie uczestniczyli przed i podczas realizacji projektu. W pierwszym etapie projektu wystąpił zespół Cendrowianki, który wykonał przygotowany na tą okoliczność utwór, który był związany tematycznie z nową formą rekreacji.Łukasz Witczuk wprowadził uczestników w tematykę spotkania. Następnie uczestnicy projektu przemieścili się na pobliskie boisko szkolne. Tam był kontynuowany praktyczny pokaz chodzenia . Na koniec każdy z uczestników, mógł zadać pytania dotyczącego techniki chodzenia i otrzymać na nie odpowiedz. Żal było się rozstać. Dzięki ukończeniu kursu przez jednego z uczestników, powstały dwie grupy, czynnie uprawiający ten rodzaj rekreacji.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS