Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Fundacja Pomocy Dzieciom "Kolorowy Świat"

„Daj piątaka na dzieciaka"


Liczba głosów

15413

15 czerwca 2019 r. kilkuset biegaczy pobiegnie ulicami łódzkich Bałut w VI edycji Ogólnopolskiego biegu charytatywnego. Po raz kolejny organizator tego niezwykłego biegu – Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”, pragnie w ten sposób nie tylko zachęcić dzieci i dorosłych do aktywnego spędzania wolnego czasu, ale też zwrócić uwagę społeczeństwa na codzienne problemy i potrzeby osób z niepełnosprawnością oraz zachęcić do pomagania innym.

Realizacja projektów

15 czerwca 2019 r. blisko 800 biegaczy (dzieci, osoby na wózkach, dorośli) pobiegło ulicami łódzkich Bałut w VI edycji Ogólnopolskiego biegu charytatywnego „Daj piątaka na dzieciaka”. Po raz kolejny organizator tego niezwykłego biegu – Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”, pragnął w ten sposób nie tylko zachęcić dzieci i dorosłych do aktywnego spędzania wolnego czasu, ale też zwrócić uwagę społeczeństwa na codzienne problemy i potrzeby osób z niepełnosprawnością oraz zachęcić do pomagania innym. W ramach imprezy biegowej odbył się atestowany bieg główny na 5km oraz dwa biegi towarzyszące: Mały Cwaniak dla dzieci (w dwóch kategoriach wiekowych) oraz Wózki w Biegu dla osób z niepełnosprawnością. Zwieńczeniem wydarzenia był piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla całych rodzin, integrujący społeczność lokalną z dziećmi z niepełnosprawnością. „Daj piątaka” wsparli także fantastyczni Ambasadorzy (m.in. Agnieszka Sienkiewicz, Ola Żelazo, Piotr Kędzia) oraz wolontariusze, którzy nie tylko pomogli w organizacji wydarzenia, ale też dopingowali zawodników.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS