Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Fundacja "Dr Clown"

„Bajki, które leczą”


Liczba głosów

13192

W trakcie trwanie projektu prowadzona będzie promocja połączona ze spotkaniami informacyjnymi i naborem nowych wolontariuszy, którzy wezmą udział w trzech szkoleniach z zakresu bajkoterapii, logopedii i pedagogiki. Głównym celem jest zaangażowanie społeczne bydgoszczan, którzy po cyklu szkoleń prowadzić będą wieczorne czytanie bajek z wykorzystaniem bajkoterapii, a także terapii śmiechem i zabawą. Dzięki czemu zmniejszy się poczucie lęku u dzieci związane z pobytem w szpitalu.

Realizacja projektów

Pobyt w szpitalu wiąże się dla dziecka z cierpieniem, bólem, smutkiem, rozłąką z rodzicami, rodziną czy rówieśnikami. Wybrana przez nas forma terapeutyczna, wizyta "doktorów clownów", nawiązuje do dobrze znanego świata zabawy i radości. Powoduje to zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, komfortu, spokoju i akceptacji. Dzięki temu projektowi, mogliśmy zakupić książki, gry oraz różne przedmioty, których używamy w terapii śmiechem, bajkoterapią. Poza tym wolontariusze poszerzają wiedzę, która jest potrzebna do działania z małymi pacjentami, uczą sie tworzyć bajki, opowiadać tak by wzbudzały ciekawość dzieci. Wejścia do szpitali, które będą kontynuowane, są różnorodne, pełne radości. Czytanie bajek oraz terapia śmiechem są formami terapii, które pomagają dzieciom wejśc w świat Im nieznany, zaciekawić i kształtować marzenia.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS