Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa

Bezpieczna jazda od najmłodszych lat


Liczba głosów

29163

Projekt obejmie zakup przenośnych elementów miasteczka rowerowego oraz organizację przestrzeni na świeżym powietrzu dla całych rodzin w okresie wakacyjnym. Mobilne miasteczko rowerowe uczy poprawnego zachowania na drodze, ułatwia poruszanie się po jezdni, w terenie z dużymi zagrożeniami tj. w okolicy bardzo ruchliwej zakopianki i drogi bielskiej. Miasteczko zachęci dzieci do nauki i sprawi, że przepisy ruchu drogowego "same wejdą do głowy i zostaną tam na dłużej".

Realizacja projektów

W ramach projektu zakupiono elementy mobilnego miasteczka rowerowego oraz zorganizowano w okresie wakacyjnym 4 spotkania dla dzieci i młodzieży oraz całych rodzin. Na spotkaniach w trakcie organizowanych zabaw i konkursów dla dzieci uczono zasad bezpieczeństwa na drogach, oraz właściwego wyposażenia każdego rowerzysty. Zajęcia odbyły się we współpracy z Domem Kultury, Biblioteką oraz szkołą. Patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS