Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Sulechowski Dom Kultury im. F. Chopina

700 BARW SULECHOWA


Liczba głosów

12766

Rok 2019 to rok obchodów 700-lecia Sulechowa. To wspaniała okazja by spotykać się i wzmacniać lokalne więzi. W ramach projektu zaproszeni zostaną wszyscy mieszkańcy miasta do udziału w czterech warsztatowych plenerach malarskich, stworzona będzie wystawa ukazującą Sulechów oczami mieszkańców. Uczestnicy projektu będą mogli razem odkryć miasto na nowo, wrócić do wspomnień, spojrzeć na Sulechów przez pryzmat własnych emocji i przekazać swoje odczucia innym.

Realizacja projektów

W ramach projektu 700 BARW SULECHOWA odbyły się cztery plenery plastyczne, w których łącznie wzięło udział ok. 80 osób. Podczas plenerów powstało 88 obrazów i rysunków przedstawiających najważniejsze dla naszego miasta miejsca - wieżę ciśnień, zabytkowy kompleks SDK w Sulechowie obejmujący park, zamek i dawny Zbór Kalwiński, plac i Kościół pw. Podwyższenia Krzyża, Ratusz i wreszcie dworzec PKP. Każdy plener odbywał się pod okiem mentora - znanego w środowisku lokalnym artysty. Podsumowaniem projektu jest wystawa poplenerowa, na której prezentujemy 44 prace. Uroczysty wernisaż wystawy odbył się 19 sierpnia 2019r. w Izbie Regionalnej sulechowskiego zamku. Podczas wernisażu zaprezentowano okolicznościowy kalendarz na rok 2020 oraz przypinki i magnesy z reprodukcjami prac uczestników plenerów. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców, stworzył okazję do integracji środowiska artystycznego, otworzył to środowisko na społeczność lokalną, zachęcił dzieci i dorosłych do pokazania szerszemu gronu odbiorców swoich zainteresowań i talentu. Plenery przyciągały uwagę przechodniów, którzy zatrzymywali się, interesowali tym co się dzieje a czasami przyłączali do malowania. Projekt stał się ważnym punktem w obchodach jubileuszu 700-lecia naszego miasta. Zgodnie z założonym budżetem środki finansowe przeznaczyliśmy na zakup materiałów plastycznych, sprzętu umożliwiającego realizację plenerów oraz wydruki okolicznościowe.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS