Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kaski i Okolic

„Witajcie w naszej bajce...”


Liczba głosów

18998

Projekt ma na celu rozbudowę i uatrakcyjnienie placu rekreacyjnego w Kaskach. Jest to kontynuacja rozpoczętej budowy strefy dla dzieci. Wokół istniejącej „Piernikowej Chatki” będzie stworzona bajkowa kraina, która ma zachęcać dzieci do zabaw na świeżym powietrzu. Kontakt z naturą, zdrowotny wpływ sąsiadującej ze strefą malucha tężni solankowej, a przede wszystkim wspólnie spędzony czas, pozytywnie wpłyną na społeczność i promocję miejscowości.

Realizacja projektów

W ramach projektu został rozbudowany i uatrakcyjniony plac rekreacyjny Kaskach. Wokół Piernikowej Chatki została stworzona bajkowa kraina: zamontowano panel edukacyjny kółko i krzyżyk, budkę dla ptaków, skrzynkę na listy, dzwonek na wejściu, postawiono kosz na śmieci, pergolę, drewaniany leżak, ławkę, stojak na rowery, skrzynię na zabawki, do której zakupiono zabawki. Wspólnie z dziećmi zbudowaliśmy kwiatową gąsiennicę oraz nasadziliśmy kwiaty i zioła wokół chatki. Dodatkowo posadzone przez rodziców rośliny tworzą bajkowy klimat, a przed wejściem wita nas drogowskaz z napisem "Witajcie w naszej bajce..". Mamy namalowały monidło z Babą Jagą, Jasiem i Małgosią, które stoi obok chatki. W trakcie realizacji udało się zaoszczędzić pieniądze, dzięki zaangażowaniu rodziców, którzy większość prac wykonali samodzielnie (m.in.mamy namalowały monidło, które planowaliśmy zakupić). Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyłyśmy na zakup dodatkoych elementów, które uatrakcyjniły nasz plac. Dodatkowo udało się pozyskać fundusze sołeckie na zakup bujaka sprężynowego. W efekcie zrealizowanego projektu rodziny z małymi dziećmi mają przestrzeń do wspólnego spędzania czasu.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS