Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Jeździeckie "Szarża"

Hipoterapia i integracja społeczna dla osób niepełnosprawnych


Liczba głosów

16751

Celem projektu jest budowa specjalistycznej rampy i kupno dostosowanego siodła, które umożliwią nawet najbardziej potrzebującym osobom niepełnosprawnym uczestnictwo w bezpłatnych, regularnych zajęciach hipoterapii, które zrealizujemy. Uczestnicy projektu oraz ich rodziny wezmą również udział w zajęciach rozwojowych, które wspomogą integrację z lokalną społecznością oraz przyczynią się do zwiększenia wrażliwości otoczenia na ich problemy i potrzeby.

Realizacja projektów

Dzięki dotacji Tesco 10 pacjentów z niepełnosprawnościami uzyskało dostęp do bezpłatnych zajęć hipoterapii, które odbywały się raz w tygodniu w okresie 01.05.- 31.06.2019. Z kolei w okresie 01.07.-31.08.2019 SJ "Szarża" zorganizowało cotygodniowe wspólne zajęcia ruchowe, plastyczne oraz integracyjne dla uczestników projektu oraz ich rodzin. Zarówno hipoterapia, jak i warsztaty integracyjne zostały poprowadzone w całości na bazie wolontariatu i zaktywizowały zarówno dotychczasowych wolontariuszy SJ "Szarża", jak i też osoby zupełnie nowe: dzieci, młodzież i dorosłych biorących udział w prowadzonych przez stowarzyszenie rekreacyjnych kursach jeździeckich. Wszystko to razem stworzyło mnóstwo okazji do integracji uczestników projektu z lokalną społecznością, a co za tym idzie - lepszego zrozumienia punktu widzenia i potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS