Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku "Wespół"

„Z rodziną po zdrowie!”


Liczba głosów

16056

Projekt jest skierowany do mieszkańców Włocławka. Jego celem jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia, wzmacnianie więzi rodzinnych i integracja lokalnej społeczności. W trakcie imprezy odbędą się: nauka pierwszej pomocy dla dzieci, Rodzinny Rajd Rowerowy, Bieg Malucha, pokaz karate i piłki ręcznej, gimnastyka dla każdego, porady dietetyka i trenerów personalnych, konkurs na zdrowe ciasto oraz warsztaty z przygotowywania zdrowych przekąsek i soków.

Realizacja projektów

W dniach 16-18.05.2019r. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku „WESPÓŁ” przystąpiło do realizacji projektu „Z rodziną po zdrowie!" W ramach tego przedsięwzięcia 16.05.2019r. odbył się konkurs na zdrowe ciasto (w SP zwyciężyło ciasto szpinakowe, W PP torcik buraczano – malinowy, ponadto były ciasta z marchwi, czerwonej fasoli, batatów, zbóż, kasz, cukinii i różnego rodzaju owoców). Tego dnia ok 1000 uczniów i przedszkolaków uczestniczyło w degustacji świeżo wyciskanych soków (marchew, banan, jabłko, pomarańcze) – akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Kolejny dzień był przeznaczony na aktywność sportową. Przedszkolaki uczestniczyły w I Biegu Malucha – każde dziecko otrzymało medal i imienny dyplom. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w pokazach karate i piłki ręcznej. Ponadto realizowane były również zajęcia uczące podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. 18.052019r. odbył się finał projektu – Rodzinny Rajd Rowerowy (ok 20 km), pokazy ratownictwa wodnego na jeziorze Łuba (przeprowadzone przez WOPR) oraz I Piknik Rodzinny w Nadleśnictwie Włocławek (dla uczestników rajdu i chętnych mieszkańców Włocławka). Wśród atrakcji znalazły się – fotobudka, malowanie twarzy, doczepianie warkoczyków, bańki mydlane, ergometr wioślarski, tor do przejścia z wykorzystaniem gogli przedstawiających funkcjonowanie organizmu po spożyciu alkoholu, narkotyków, dopalaczy (Straż Miejska), zwiedzanie samochodu strażackiego (Straż Pożarna), konsultacje z trenerem personalnym (określanie BMI, wydajności organizmu, ewentualnej diety i ćwiczeń), nauka udzielania pierwszej pomocy, Zumba i zabawy ruchowe dla dzieci, pląsy harcerskie, malowanie na folii i dużych powierzchniach, degustacja sushi, posiłek dla uczestników rajdu, a także finał konkursu „Zdrowe ciasto” i rozdanie nagród. Cały projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i w zmodyfikowanej formie będzie kontynuowany w następnych latach.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS