Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Wspomagające Działalność Zespołu Szkół Specjalnych PROMYK w Ostrowie Wielkopolskim

5 Maraton Uśmiechu - Uśmiech podaj dalej


Liczba głosów

8079

W zmaganiach i emocjach sportowych łączą się osoby sprawne i niepełnosprawne, młodsze i starsze. Jest to okazja do edukacji o zdrowych nawykach jak i aktywnego spędzenia wolnego czasu. 5 Maraton Uśmiechu odbędzie się 19 maja na ostrowskim Rynku. Uczestnicy mogą startować w biegach głównych na 5, 10, 15 km lub w biegach towarzyszących dla dzieci i rodzin na krótkich dystansach. Biegom towarzyszy rodzinna atmosfera, konkursy i nagrody.

Realizacja projektów

5 Maraton Uśmiechu odbył się 19 maja 2019 roku. Zawodnicy biegli na dystansach 5, 10 lub 15 km oraz w Biegach Towarzyszących tj. Bieg Indywidualny - 800m, Sztafeta Rodzinna – 180m oraz Wózki – 60m. Biegi Towarzyszące są kierowane do dzieci i młodzieży sprawnych oraz niepełnosprawnych. Biegom towarzyszyła rodzinna atmosfera, konkursy i nagrody. Całość projektu opierała się na zdrowej rywalizacji i współzawodnictwie, a jednocześnie na wzajemnej pomocy i wsparciu sprawnych i niepełnosprawnych, dzieci i dorosłych. Mieszkańcy miasta i powiatu mieli okazję dopingować wszystkich biegaczy. Lokalne firmy udzieliły wsparcia rzeczowego i finansowego (energia, toalety, nagrody do losowania, reklama, promocja projektu). Realizacja projektu utrwaliła po raz kolejny konieczność integracji osób niepełnosprawnych w społeczności lokalnej i przyczyniła się do promocji powiatu i miasta jako przyjaznych rodzinom i osobom niepełnosprawnym oraz wspierających rozwój kultury fizycznej i sportu.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS