Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym

Ocalić od zapomnienia


Liczba głosów

11565

Celem głównym projektu jest krzewienie idei wolontariatu hospicyjnego wśród młodzieży z Sądecczyzny, poprzez bliższe poznanie pacjentów hospicjum w Stróżach i ich historii życiowych spędzając wspólnie czas. W ramach projektu przeprowadzone zostaną działania: szkolenie wolontariuszy, wieczory wspomnień, wieczory poetyckie, czytanie powieści, gry karciane i zabawy, spacery, arteterapia (tworzenie rękodzieła) oraz reportaż „Ocalić od zapomnienia”.


Możesz głosować na ten projekt w następujących sklepach:

Realizacja projektów

Realizacja projektu „Ocalić od zapomnienia” rozpoczęła się od spotkania wolontariuszy na szkoleniu z wolontariatu hospicyjnego przygotowanym przez Panią dyrektor ZOL i Panią psycholog. Kolejnym krokiem w projekcie było spotkanie wprowadzające z Panią przełożoną hospicjum im. Chrystusa Króla w Stróżach. Przez okres wyznaczony w projekcie poszczególne osoby zgodnie z harmonogramem uczestniczyły jako wolontariusze, angażując się całym sercem w pomoc pacjentom hospicjum. Pomoc wolontariuszy polegała m.in. na spotkaniach i rozmowach z pacjentami, spacerach, grach i zabawach. Niektórzy wolontariusze mając doświadczenie zajmowali się pacjentami wykonując trudniejsze zadania np. pomagając przy myciu, przebieraniu i karmieniu. W czasie opieki wolontariuszom zapewniono suchy prowiant oraz każdy wolontariusz otrzymał koszulkę z nadrukiem. Podopieczni hospicjum otrzymali w prezencie gniotki, kubki z nadrukiem oraz kwiatki doniczkowe. Udział w projekcie został uwieczniony na zdjęciach. Ponadto wolontariusze zaangażowali się w przygotowanie reportażu pt. ,,Ocalić od zapomnienia”. Na zakończenie projektu Ocalić od zapomnienia każdy wolontariusz otrzymał certyfikat z wolontariatu hospicyjnego.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS