Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Lokalna Organizacja Turystyczna ,,Serce Kaszub"

„Młodzi Tropiciele Przyr(g)ody”


Liczba głosów

14454

Młodzi Tropiciele Przyr(g)ody to przewodnik edukacyjny dla najmłodszych po Sercu Kaszub. Interaktywna książeczka zawierać będzie propozycje spędzenia czasu wolnego na łonie natury, połączonego z elementami edukacji ekologicznej. A wszystko to w formie ciekawych zadań manulanych dla najmłodszych, które zaangażują całą rodzinę! Dopełnieniem dobrej zabawy będą karty do gry MEMO, które utrwalą zdobytą w terenie wiedzę, a rodzinna gra w zapamiętywanie będzie świetną alternatywą na niepogodę.

Realizacja projektów

W ramach realizowanego zadania został opracowany i wydany przewodnik dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. „Młodzi tropiciele przyr(g)ody”. Książeczka zachęca do aktywnego poznawiania regionu Serca Kaszub, uwrażliwia na piękno przyrody i zaszczepia w młodych ludziach szacunek do przyrody. Przewodniki są dostępne bezpłatnie w punktach informacji turystycznej na terenie Powiatu Kościerskiego oraz wśród Członków LOT „Serce Kaszub”. Prosty i czytelny przekaz sprawił, że przewodnik cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ w przeciągu zaledwie kilku tygodni została rozdysponowana ponad połowa nakładu.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS