Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Urząd Gminy Zbrosławice

Ekopokolenia


Liczba głosów

10978

Celem projektu jest zadbanie o środowisko naturalne: posadzenie drzew, które przeciwdziałają smogowi, upiększają otoczenie, chronią przed hałasem, poprawiają stan zdrowia i są domem dla zwierząt. W planach realizacji projektu jest zakupienie i posadzenie sadzonek drzew, zrealizowanie warsztatów ekologicznych oraz międzypokoleniowy wolontariat.

Realizacja projektów

Przeprowadzono kampanię promującą działania ekologiczne poprzez opracowanie plakatu informacyjnego, opracowanie informacji własnej dotyczącej korzyści związanych ze zmianą postawy na proekologiczną. Zrealizowano 8h warsztatów adresowanych do mieszkańców Gminy Zbrosławice. Uczestniczyli w nich seniorzy z klubów seniora, młodzież szkolna a także mieszkańcy. Uczestnicy zyskali wiedzę dotyczącą korzyści związanych z sadzeniem drzew, zmiany postawy na proekologiczną, dowiedzieli się jak w życiu codziennym dbać o środowisko. Mieszkańcy otrzymali sadzonki drzew. W tym celu stworzono punkt wydawania sadzonek. Zorganizowano akcję sadzenia drzewek w miejscach wymagających zazielenienia. Realizację projektu wspierali liczni wolontariusze. Sukcesem projektu jest zintegrowanie mieszkańców w danych społecznościach a także pozyskanie nowych wolontariuszy i społeczników do realizacji kolejnych inicjatyw.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS