Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

I EDYCJA W LICZBACH

Zobacz efekty I edycji programu

Dzielnice przyjazne rodzinom, integracyjne place zabaw, kluby naukowe dla dzieci, warsztaty o zdrowym odżywianiu czy zajęcia edukacyjne… To tylko kilka przykładów działań, jakie pojawiły się w pierwszej edycji programu „Decydujesz, pomagamy” organizowanym przez Tesco Polska oraz Fundację Tesco Dzieciom.

liczba zgłoszeń

557
liczba zgłoszeń

liczba głosów

24800000
liczba głosów

liczba nominowanych

179
liczba nominowanych

liczba zwycięzców

62
liczba zwycięzców
Największa liczba głosów
Największa liczba głosów

Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne

Największą liczbę głosów w skali całego kraju (54 255) zdobył projekt „Pola Nadziei – zobaczyć i zrozumieć” prowadzony przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne. Grant w wysokości 5000 zł wesprze działalność Hospicjum Jana Pawła II w Bielsku-Białej, a także umożliwi przeprowadzenie akcji edukacyjnych na temat opieki nad nieuleczalnie chorymi oraz zakup urządzeń, które podniosą komfort ich życia.

Przykładowe realizacje

Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów "Wyostrzyć świadomość osób zdrowych na autyzm"
Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów "Wyostrzyć świadomość osób zdrowych na autyzm"

W ramach projektu organizacja stworzyła spot edukacyjny na temat autyzmu oraz przygotowała profesjonalne zestawy materiałów dla ośrodków specjalnych. Kluczowym celem inicjatywy było uświadomienie lokalnemu społeczeństwu, czym jest autyzm, oraz pokazanie codziennej pracy rodziców i opiekunów osób dotkniętych autyzmem.

Towarzystwo Przyjaciół Starachowic "Zegary koło Piątej Bramy"
Towarzystwo Przyjaciół Starachowic "Zegary koło Piątej Bramy"

Towarzystwo Przyjaciół Starachowic zrealizowało projekt montażu nowoczesnego zegara w miejsce starych, niedziałających od lat zegarów. Wyświetlacz, widoczny z odległości 180 metrów, dzięki zamontowanemu GPS-owi i czujnikowi, wskazuje zawsze aktualną godzinę, datę oraz temperaturę. Dwa zegary na rogu budynku koło Piątej Bramy przez wiele lat towarzyszyły mieszkańcom. Dziś zegar ponownie wyznacza rytm życia miasta.

 Fundacja Psychoedukacyjna ASPIRACJE "CUMA - Ciało, Umysł, Moc, Aktywność"
Fundacja Psychoedukacyjna ASPIRACJE "CUMA - Ciało, Umysł, Moc, Aktywność"

W ramach projektu CUMA, dzięki wykorzystaniu aktywnej edukacji i animacji społecznej, lokalni mieszkańcy poznali zasady zdrowego stylu życia. Nauczyli się, jak prawidłowo oddychać oraz dbać o sprawność fizyczną na warsztatach jogi, uczestniczyli w warsztatach zielarskich i lekcjach wizażu. Dowiedzieli się, jak być pewnymi siebie i radzić sobie ze stresem w pracy i szkole. Otrzymali możliwość wymiany doświadczeń, wzmocnili poczucie wspólnoty, jednocześnie dbając o samorozwój i angażując się w nowe pasje.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS