icon_search

  Tesco

  Tesco
  Czym są produkty „Perfectly Imperfect”?
  „Perfectly Imperfect” to pełnowartościowe, spełniające wszelkie wymagania jakościowe produkty, których wygląd może nieco odbiegać od ideału. Takie produkty były wcześniej wyrzucane przez producentów ze względu na nieodpowiedni kształt lub rozmiar. Tesco zdecydowało się odbierać takie produkty od dostawców i oferować je klientom po konkurencyjnej cenie w wybranych sklepach. Ty także możesz przeciwdziałać marnowaniu żywności! Postaw na doskonały smak i dużo niższą cenę.
  Czym są produkty „Perfectly Imperfect”?
  Jakie są korzyści projektu?
  mniejsza ilość marnowanego jedzenia
  mniejsza ilość marnowanego jedzenia
  wsparcie dla polskich dostawców
  wsparcie dla polskich dostawców
  świeże produkty doskonałej jakości
  świeże produkty doskonałej jakości
  konkurencyjna cena
  konkurencyjna cena
  W jaki sposób kupowanie produktów „Perfectly Imperfect” pomaga zmniejszyć ilość marnowanego jedzenia?
  W jaki sposób kupowanie produktów „Perfectly Imperfect” pomaga zmniejszyć ilość marnowanego jedzenia?
  Zmniejszenie ilości marnowanego jedzenia nie tylko w gospodarstwach rolnych, ale również w naszych domach, jest jednym z priorytetów firmy Tesco. Wiele osób myśli, że najlepsze, najsmaczniejsze i najzdrowsze warzywa i owoce to te, które wyglądają idealnie. Prowadzi to czasem do odrzucania mniej perfekcyjnych wizualnie produktów, a – co za tym idzie – do ich marnowania. Wierzymy, że w niektórych przypadkach możemy złagodzić nasze oczekiwania tak, aby nasze kryteria co do wyglądu bądź rozmiaru spełniało więcej produktów. Te mniej idealne warzywa i owoce są przecież równie smaczne.

  Pytania i odpowiedzi

  Czym jest idea Perfectly Imperfect?
  Czym jest idea Perfectly Imperfect?

  „Perfectly Imperfect” to innowacyjne podejście do walki z marnowaniem żywności, które wprowadziliśmy w krajach Europy Środkowej. Jego podstawą jest dobra jakość produktów, które nie zawsze wyglądają idealnie. Naszym głównym celem jest edukacja i informowanie klientów, a co za tym idzie – mniejsze marnotrawstwo żywności poprzez kupowanie nieidealnie wyglądających warzyw i owoców.

  Jednym z naszych priorytetów jest zmniejszenie ilości marnowanego jedzenia w łańcuchu dostaw oraz znalezienie sposobu na zaangażowanie w akcję naszych dostawców oraz klientów. Do tej pory odnieśliśmy spore sukcesy w krajach Europy Środkowej dzięki współpracy z bankami żywności, które przekazują niewykorzystane przez nas produkty osobom potrzebującym. Mamy ambitny plan, by rozwijać tę działalność. 

  „Perfectly Imperfect” to produkty, które wcześniej nie spełniałyby naszych wymagań ze względu na swój kształt czy wielkość. Chcemy pokazać naszym klientom, że smak tych pozornie nieidealnych warzyw i owoców jest równie dobry i oferować je klientom po konkurencyjnych cenach.

  Jakie są korzyści z tej inicjatywy?
  Jakie są korzyści z tej inicjatywy?

  Możemy pomóc naszym dostawcom zmniejszyć ilość marnowanego jedzenia, jednocześnie oferując naszym klientom wartościowe i świeże produkty. Ta sytuacja przynosi korzyści każdej ze stron. Wspieramy naszych dostawców, kupując od nich większą ilość oferowanych przez nich upraw, a nasi klienci mogą cieszyć się wartościowymi i świeżymi produktami w bardzo atrakcyjnych cenach.

  Naszym celem jest uświadomienie klientom, że smak i jakość jedzenia niekoniecznie wiążą się z wyglądem zewnętrznym. Pomagamy zrozumieć, jaką rolę spełniają produkty „Perfectly Imperfect”  w zmniejszeniu ilości marnowanego jedzenia. To również świetny sposób, żeby pokazać, że to, co robimy, powinno być ważne dla każdego z nas.

  W jaki sposób program pomaga zmniejszyć ilość marnowanego jedzenia?
  W jaki sposób program pomaga zmniejszyć ilość marnowanego jedzenia?

  Zmniejszenie ilości marnowanego jedzenia nie tylko w gospodarstwach rolnych, ale również  w naszych domach, jest jednym z priorytetów firmy Tesco. Uznaliśmy, że firma Tesco jest współodpowiedzialna za pomoc w zmniejszeniu ilości marnowanego jedzenia w łańcuchu dostaw zarówno w gospodarstwach rolnych, jak i w domach. Dzięki tej inicjatywie zdobyliśmy również uznanie wśród naszych udziałowców.

  Walka z marnotrawstwem jedzenia jest dla nas ważna z kilku powodów:

  1) W czasach, kiedy tylu ludzi cierpi w powodu niedostatku żywności, niedopuszczalne jest, aby jakiekolwiek przedsiębiorstwo marnowało jedzenie.

  2) Marnowanie jedzenia jest dodatkowym obciążeniem dla naszego środowiska i prowadzi do zwiększonych emisji gazów cieplarnianych.

  3) Jest to ważna kwestia dla naszych współpracowników i klientów, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na jedzenie, które potem wyrzucą.

  Podejmujemy działania, wprowadzamy wiele stopniowych zmian, tak aby pomóc naszym klientom oraz dostawcom w zmniejszaniu ilości marnowanego jedzenia, a – co za tym idzie – w oszczędzaniu pieniędzy. Pomagamy także potrzebującym poprzez przekazywanie nadwyżek żywności z naszych sklepów.

  Nadwyżki żywności, które oddajemy na cele charytatywne, pochodzą z lokalnych sklepów. W ich dostarczeniu do potrzebujących pomagają nasi pracownicy oraz organizacje charytatywne, z którymi współpracujemy. Jesteśmy dumni z tego, że nasze sklepy są inicjatorami takich akcji i jednoczą lokalne społeczności w walce z marnotrawstwem, biedą i głodem.

  Tesco współpracuje z władzami krajowymi oraz lokalnymi organizacjami charytatywnymi. Zgodnie z realizowanym planem do roku 2020 wszystkie nasze sklepy w Europie Środkowej będą oferować nadwyżki jedzenia miejscowym organizacjom charytatywnym, aby pomóc ludziom potrzebującym.

  Chcemy, aby jedzenie, które nadaje się do spożycia, nigdy się u nas nie marnowało.

  Projekt „Perfectly Imperfect”  angażuje klientów w walkę z marnotrawstwem jedzenia, umożliwiając im zakup produktów (warzyw i owoców), które – choć nie wyglądają idealnie – są dobrej jakości. Tesco wspiera również dostawców, obniżając wymagania i przyjmując większe ilości produktów z ich upraw.

  Wiele osób myśli, że najlepsze, najsmaczniejsze i najzdrowsze warzywa i owoce to te, które wyglądają idealnie. Mamy surowe wymagania, których celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości. Prowadzi to czasem do odrzucania produktów, a – co za tym idzie – do ich marnowania. Wierzymy, że w niektórych przypadkach możemy złagodzić nasze wymagania tak, aby ustalone przez nas kryteria spełniało więcej produktów. Te mniej idealne warzywa i owoce są przecież równie smaczne.

  Jakie produkty mogę kupić?
  Jakie produkty mogę kupić?

  Ziemniaki, marchewki, buraki, jabłka, awokado i imbir, a także sezonowo gruszki i paprykę.

  Gdzie mogę je kupić?
  Gdzie mogę je kupić?

  Zapraszamy do  wybranych sklepów Tesco:

  Zobacz listę sklepów