icon_search

  Tesco

  Tesco

  Szanowni Klienci!

  Z myślą o Was przygotowaliśmy specjalny kalendarz, dzięki któremu zakupy w Tesco będą jeszcze łatwiejsze.

  Sprawdźcie, w które niedziele skorzystacie z naszych okazji i jeszcze dziś zaplanujcie swoje zakupy!

   

   

  Niedziele handlowe 2020

   

   

   

  ddl_text_editor_image

   

   

  Godziny otwarcia sklepów

  w dni sąsiadujące z niedzielą niehandlową

   

  Sklepy standardowo otwarte do godz. 24:00 i 24h/dobę,

  w dzień przed niedzielą niehandlową będą zamykane o 23:00,

  a dzień po niedzieli niehandlowej otwierane o 6:00.

   

  Sklepy otwarte krócej niż 24 h/dobę, w dzień po niedzieli niehandlowej będą otwierane w standardowych godzinach. 

   

  ---------------

   

  Informujemy, że strona ezakupy.tesco.pl jest dostępna jak dotychczas. Zamówienia można składać 24h/7 dni w tygodniu. 

  W niedziele handlowe istnieje możliwość skorzystania z opcji dostawy pod wybrany adres lub Zamów+Odbierz.

  ddl_text_editor_image


  Niedziele handlowe

  Od 1 stycznia 2019 roku wchodzi w życie kolejny etap zmian związanych z handlem w niedziele oraz dni świąteczne.

  W roku 2018 niedziele handlowe przypadały zawsze w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca.

  W roku 2019 ustawa wprowadza dodatkowe dni wolne od handlu – pierwsze niedziele miesiąca. W Wielką Sobotę oraz w Wigilię Bożego Narodzenia sklepy, podobnie jak w roku 2018, będą otwarte do godziny 14.00

  Od roku 2020 handlowe będą jedynie ostatnia niedziela stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia każdego kolejnego roku kalendarzowego, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i niedziela poprzedzającą Wielkanoc.

  Niedziele wolne od handlu obowiązują wszystkie supermarkety i sklepy w galeriach handlowych. Normalnie pracują w tym czasie m. in. apteki i punkty apteczne, kina, kwiaciarnie czy cukiernie.

  Warto pamiętać, że dni wolne od handlu to nie tylko wskazane w ustawie niedziele, ale także wybrane dni świąteczne. Zakupów nie zrobimy w Nowy Rok, Święto Trzech Króli, Wielkanoc, Święto Pracy, Święto Konstytucji 3 Maja, Zielone Świątki, Boże Ciało, Święto Wojska Polskiego/Wniebowzięcie NMP, Wszystkich Świętych, Święto Niepodległości oraz w Boże Narodzenie.

  Zgodnie z ustawą niedziele niehandlowe nie dotyczą aż 30 różnych podmiotów, które zostały szczegółowo sklasyfikowane i opisane.

  W pozostałych przypadkach powierzenie wykonywania pracy w handlu lub wykonywanie czynności związanych z handlem osobie zatrudnionej w niedzielę z zakazem handlu lub 24 grudnia i w sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy po godz. 14.00 jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny w wysokości od 1000 do 100 000 zł.

  W niedzielę z zakazem handlu i święta, w które taki zakaz obowiązuje zabronione jest również powierzanie wykonywania pracy w handlu nieodpłatnie.

  Zakaz handlu w niedzielę

  Ustawa o zakazie handlu w niedzielę weszła w życie 1 marca 2018 roku i wprowadzana jest stopniowo.

  W roku 2018 handel dozwolony był w dwie niedziele w miesiącu – pierwszą i ostatnią – oraz dodatkowo w niedziele bezpośrednio poprzedzającą Wielkanoc i dwie niedziele bezpośrednio poprzedzające Boże Narodzenie. Dało to łącznie 21 niedziel handlowych i 39 niehandlowych.

  W roku 2019 handel dozwolony będzie tylko w każdą ostatnią niedzielę miesiąca – kolejne pierwsze niedziele miesiąca objęte będą już zakazem handlu. Utrzymane zostaną dodatkowe niedziele handlowe czyli niedziela bezpośrednio poprzedzająca Wielkanoc oraz dwie niedziele bezpośrednio poprzedzające Boże Narodzenie. Da to łącznie 15 niedziel handlowych i 37 niehandlowych.

  Od 2020 roku ustawa o zakazie handlu nie będzie obowiązywać jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia każdego kolejnego roku kalendarzowego, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.

  Z zakazu wyłączone będą m. in. sklepy on-line, małe osiedlowe sklepy, stacje benzynowe, piekarnie, lodziarnie, cukiernie, kwiaciarnie, apteki i punkty apteczne, sklepy z pamiątkami i dewocjonaliami. Zakaz handlu w niedzielę nie dotyczy również placówek handlowych, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek. Oznacza to, że właściciel może osobiście obsługiwać klientów, ale nie ma prawa przymuszać do pracy osób zatrudnionych na umowę o pracę, bądź umowę cywilno-prawną.

  Warto pamiętać, że jeżeli w niedzielę wytypowaną jako handlowa przypada dodatkowe święto, w które obowiązuje zakaz handlu, będzie to niedziela niehandlowa