icon_search

  SPRZEDAŻ KARPIA W TESCO

  Validity: 21.11 - 21.11.2017

  Jak dbamy o zachowanie najwyższych standardów sprzedaży karpi w okresie świątecznym

  Dobrostan żywych ryb jest dla nas i naszych klientów bardzo ważny, dlatego dokładamy wszelkich starań aby odpowiednio przeszkoleni pracownicy firm zewnętrznych dobrze traktowali karpie i postępowali w zgodzie z wytycznymi Głównego Lekarza Weterynarii. Wytyczne te sporządzane są przez Główny Inspektorat Weterynarii na podstawie obowiązujących przepisów polskiego prawa.

  Pełna treść wytycznych znajduje się tu: https://www.wetgiw.gov.pl/main/aktualnosci/Dobra-praktyka-w-postepowaniu-z-zywymi-rybami-bedacymi-przedmiotem-sprzedazy-detalicznej/idn:61

  Jak przechowujemy karpie

  Karpie są przechowywane w basenach o gładkich ścianach i gładko zakończonych krawędziach, w czystej, systematycznie wymienianej i bezustannie natlenianej wodzie. Baseny znajdują się w miejscach ze stałym dostępem do wody, która musi mieć właściwą temperaturę ok. 10 stopni Celsjusza.

  Jak sprzedajemy karpie

  Chcąc kupić karpia nasi klienci mają do dyspozycji kilka możliwości rekomendowanych w „Dobrych praktykach w postępowaniu z żywymi rybami będącymi przedmiotem sprzedaży detalicznej” Głównego Lekarza Weterynarii. Pierwszą i najbardziej zalecaną jest zakup ryby humanitarnie uśmierconej przez odpowiednio przeszkolony personel. Jeśli jednak klient chciałby kupić żywą rybę, może to zrobić po zakupie specjalnej torby z ożebrowaniem przeznaczonej do transportu ryb bez wody, rekomendowanej przez Głównego Lekarza Weterynarii. Torba umożliwia karpiom wykorzystanie naturalnej wymiany gazowej przez powierzchnię skóry. Drugą możliwością pozwalającą na zakup żywej ryby jest posiadanie ze sobą  odpowiednio dużego pojemnika, który pomieści rybę oraz wodę.

  Zapewnienie odpowiednich warunków sprzedawanym rybom jest dla nas niezwykle ważne, dlatego jeśli mają państwo jakiekolwiek wątpliwości do procedury sprzedaży w którymś ze sklepów Tesco, prosimy o kontakt. Każde zgłoszenie zostanie wnikliwie sprawdzone. Dbamy aby sprzedaż odbywała się zgodnie z Wytycznymi Głównego Lekarza Weterynarii.

  TORBY DO TRANSPORTU KARPIA