icon_search

  Kawa – pomoc w domu

  Validity: 12.1 - 11.10.2016


  Kawa to smaczny napój, ale ten skarb natury może także służyć nam pomocą w naszych domach.

  Podrapane meble brzmią znajomo? Zmieszaj niewielką ilość mielonej kawy z wodą i wetrzyj ją w drewniane meble. Pozwoli to również odświeżyć kolor starszych mebli. Brudne naczynia? Dodaj mieloną kawę do detergentu, a naczynia będą olśniewająco czyste dzięki fakturze mielonej kawy. Kawa pochłania również silne zapachy, więc możemy ją umieścić np. blisko kosza na śmieci.

  Kawy możemy używać również w naszych ogrodach. Mielona kawa doskonale sprawdza się jako nawóz dla róż, azalii, rododendronów, kamelii czy hortensji. Może również działać jako nietoksyczny pestycyd w walce z owadami oraz winniczkami. 

  Kawa może nam również pomóc poprawić nasz wygląd. Aby uzyskać idealny domowy peeling do ciała, należy zmieszać mieloną kawę z miodem lub oliwą z oliwek i wmasować w skórę. Złuszczy to martwy naskórek i przywróci skórze miękkość i naturalny połysk.

  Włosy powinny być dokładnie myte przynajmniej raz w tygodniu. W pielęgnacji włosów pomoże specjalna maska, przydatna zwłaszcza dla osób, które do stylizacji używają żeli, pianek i lakierów. Przed umyciem włosów należy wymasować skórę głowy zmieloną kawą, następnie użyć szamponu i spłukać. Kawa może zabarwić włosy, więc maska jest polecana głównie osobom o ciemnych włosach.