icon_search

  Co stawiamy na stole wielkanocnym? Zajączki, ozdoby... Oto kilka pomysłów, które ożywią wielkanocne spotkanie!

  Rodzinne spotkania przy pięknie ozdobionym stole to jedna z wielu świątecznych tradycji. Co zrobić, by spędzić ten czas nie tylko w miłej atmosferze, ale i w pięknym otoczeniu? 

  Validity: 23.3 - 23.3.2017

  Wokół świątecznego stołu


  Co powinno się znaleźć na stole wielkanocnym, wokół którego zgromadzą się nasi bliscy podczas świąt? Pięknie podane dania i apetycznie wyglądające specjały to nie wszystko. Nie może zabraknąć również dekoracji, które będą budować świąteczną atmosferę. Wielkanocne stroiki, koszyczki z kolorowymi pisankami – oto ozdoby, które w większości polskich domów stają się główną dekoracją świątecznego stołu. Na jakie ozdoby warto jeszcze postawić?

  Jak zrobić wielkanocne piki?

  Liczy się nie tylko obrus

  Błędem jest zakładanie, że elegancki obrus sam w sobie będzie dobrą dekoracją stołu. Tak radosne święto, jakim jest Wielkanoc, zasługuje na więcej. Wspaniałe efekty pomoże osiągnąć położenie jasnego obrusa oraz kolorowych serwetek. Zielone serwetki jako symbol pojawiającej się za oknami wiosennej trawy, podkładki z pisankami, kurczaczkami lub zajączkami – oto dodatki, dzięki którym świąteczny stół nabierze niepowtarzalnego charakteru.

  Jak przygotować zajączka z serwetki?

  Słodkie dekoracje


  Na wielkanocnych stołach idealnie sprawdzą się łakocie, które będą jednocześnie przypominać o świętach. Czekoladowe zajączki wielkanocne, marcepanowe baranki oraz jajeczka z czekolady owinięte w kolorowe sreberka – oto dekoracje, o które z pewnością warto się zatroszczyć. Będą one zarówno fantastyczną ozdobą świątecznego stołu, jak i wielką atrakcją dla najmłodszych uczestników rodzinnego spotkania.

  Słodkie różowe króliczki

  Dla miłośników rękodzieła

  Dla miłośników własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych udekorowanie wielkanocnego stołu może stać się świetną zabawą. Pomysłów na niewielkie dzieła sztuki, które pojawiają się na stole, jest wiele. Miłośnicy szydełkowania mogą postawić na kolorowe serwetki lub na wykonane z włóczki kurczaczki i baranki, miłośnicy szycia – na zajączki z filcu lub materiałowe pisanki. Wspaniałymi dekoracjami świątecznych stołów będą też ozdoby wielkanocne z papieru. Tu można osiągnąć wspaniałe efekty – i to praktycznie bez ponoszenia żadnych kosztów. Z kolorowego papieru dekoracyjnego można przygotować pisanki 3D, które staną się prostą i intrygującą ozdobą. Na świątecznym stole można ustawić też ozdoby wykonane z wydmuszek i papieru. Z takich prostych materiałów może powstać cała kolekcja kurczaczków i zajączków, bez których wielkanocny stół obejść się nie może. Papier można też wykorzystać do stworzenia świątecznych bilecików lub kartek z życzeniami umieszczonych przy talerzach gości. I tu motywem dominującym zazwyczaj są być pisanki i kurczaczki, choć taką świąteczną kartkę można dodatkowo ozdobić wstążeczką lub baziami. Pięknie ozdobiony stół sprawi, że Święta Wielkanocne nabiorą wyjątkowego charakteru. Warto zatem już teraz zatroszczyć się o tak ważne rzeczy, jak świąteczne dekoracje – idealnie budujące wielkanocny nastrój.

  Koszyczek na wielkanocny stół