Wysoka poprzeczka – wywiad z osobą zarekomendowaną

Wysoka poprzeczka – wywiad z osobą zarekomendowaną

Czerwiec 2017

Dzięki Programowi Rekomendacji do pracy w naszej firmie trafiają kandydaci zarekomendowani spośród rodziny, przyjaciół czy znajomych koleżanek i kolegów z Tesco. Tak też było w przypadku Agaty Adamczyk, Specjalistki ds. Personalnych z Biura Głównego, którą zarekomendowała koleżanka Magda.
Co przed rozpoczęciem pracy w Tesco wiedziałaś o naszej firmie?
Wiedziałam, że jest to duża firma, czym się zajmuje i jaką ma ofertę. Przyznam, że nie dowiadywałam się więcej aż do chwili, kiedy otrzymałam informację o rozpoczynającym się procesie rekrutacji.
Jak dowiedziałaś się o rekrutacji?
O rekrutacji w Tesco dowiedziałam się z internetu, jak i od koleżanki pracującej już dłuższy czas w firmie. Bardzo odpowiadał mi profil kandydata, którego poszukiwała firma. Interesuję się sprawami kadrowo-płacowymi oraz tematyką z zakresu prawa pracy, a to również były cechy potencjalnego kandydata. Dlatego postanowiłam aplikować!
Na jakie stanowisko aplikowałaś?
Rekrutowałam się na stanowisko Specjalisty ds. Personalnych, na którym obecnie pracuję i mam nadzieję, że będzie mi dane pracować dłużej. Praca w Tesco bardzo mi się podoba i przynosi satysfakcję.
Jesteś w kontakcie z Magdą, która Cię zarekomendowała?
Tak, pracujemy razem w Centralnym Dziale Personalnym. Zawsze mogę na nią liczyć w razie problemu, niejasności. Jeśli tylko tego potrzebuję, udziela mi wskazówek merytorycznych. Magda jest pracownikiem z długoletnim stażem pracy w Tesco.
W jaki sposób zatrudnienie w wyniku rekomendacji wpływa na Twój stosunek do pracy?
Pracuję tak jak każdy Specjalista ds. Personalnych w Centralnym Dziale Personalnym. Tak jak każdy staram się, wykonuję swoje obowiązki najlepiej jak potrafię i szanuję swoje miejsce pracy. Według mnie rekomendacja nie wpływa na efektywność.
Dlaczego korzystnie jest podjąć pracę w naszej firmie w wyniku czyjejś rekomendacji?
Na pewno łatwiej, bo z polecenia. Ale i tak poprzeczka jest postawiona wysoko, ponieważ chce się pracować na tyle dobrze i efektywnie, by nie zawieść osoby rekomendującej, by ta osoba miała poczucie, że dobrze zrobiła, polecając mnie.
Jak oceniasz Tesco jako miejsce pracy?
Cenię sobie bardzo elastyczny czas pracy, co dla mnie – mamy dwójki dzieci – jest bardzo ważne!