We wrześniu, poza szkołą, ruszyła też… Ekstraklasa!

We wrześniu, poza szkołą, ruszyła też… Ekstraklasa!

Wrzesień 2018

Nasz program skierowany do absolwentów studiów licencjackich i magisterskich, którzy myślą o intensywnym rozwoju zawodowym i awansie na stanowisko kierownicze w ciągu jednego roku, cieszy się co roku dużym zainteresowaniem. Jakie nowości czekają uczestników tym razem?
W tej edycji Ekstraklasiści realizują program zarówno w formacie HM, jak i CHM, dzięki czemu mają teraz możliwość pracy i nauki bliżej miejsca zamieszkania. Program rozpoczęło właśnie 9 osób, 8 w operacjach sklepowych, a 1 w centrum dystrybucji. Tak jak w poprzedniej edycji, dla osób, które w ciągu pierwszych 6 miesięcy opanują niezbędną wiedzę z zakresu procesów wykorzystywanych w sklepach i będą cechować się kompetencjami pozwalającymi im zarządzać nie tylko grupą pracowników w dziale, ale i całymi zespołami, uwzględniliśmy ścieżkę awansu na stanowisko Kierownika Sklepu convenience (w drugiej połowie programu).
Intensywnie od pierwszego dnia
W trakcie tygodnia wprowadzającego wiele się działo. Uczestnicy zdążyli już wziąć udział w szkoleniu „Zachowania Lidera”, podczas którego dowiedzieli się, czym jest Zachowanie Lidera w Tesco, poznali oczekiwania Tesco wobec liderów i omówili modele towarzyszące poszczególnym zachowaniom. Poznali ponadto „Umiejętności Bazowe w planowaniu”, czyli odkryli, czym jest proces planowania, działania i analizy (PDA). Był także czas na odbycie krótkiego spotkania przy kawie z Martinem Behanem. Wraz z Menadżerem Regionu przeszli przez strukturę sklepu i regionu zakończoną krótkim obchodem sklepu. To nie wszystko! Swoimi doświadczeniami podzielił się z nimi jeszcze Tomek Sado – absolwent programu w edycji 2016/2017, który obecnie pracuje w roli Kierownika Sklepu convenience.
Ekstraklasiści mieli już także okazję poznać działy takie jak: Świeża Żywności (Nabiał/Mrożonki), Lady, Bistro, Piekarnia, Warzywa i Owoce. W kolejnych tygodniach poznają pozostałe też obszary naszych sklepów. Przed nimi jeszcze niecałe 12 miesięcy intensywnego szkolenia i ambitnych celów!