W naszej firmie nie można narzekać na nudę

W naszej firmie nie można narzekać na nudę

Sierpień 2019

W Tesco pracuje się różnorodnie i każdy dzień jest inny, przez co na pewno nie jest u nas nudno. 😉 Przekonał się o tym m.in. nasz kolega Mariusz Tront, który pracuje w naszej firmie od 20 lat. Przeczytajcie, jak rozwijała się jego ścieżka kariery!Mariusz Tront
Menadżer Zarządzający Transportem CE, Operacje/Dystrybucja


Jako dziecko chciałem zostać: strażakiem! Coś mi z tego zostało, bo do dziś dość często zdarza się mi się gasić różne „pożary”. 😉
Moja kariera w Tesco rozpoczęła się: jeszcze w minionym wieku – 1 lipca 1999 roku dołączyłem do zespołu, który otwierał trzeci hipermarket Tesco w Polsce, w Gliwicach przy ulicy Łabędzkiej.
W naszej firmie pracuje się: różnorodnie, na pewno nie można narzekać na nudę, bo każdy dzień jest inny.
Do moich obowiązków należy: odpowiadanie za funkcjonowanie w Europie Środkowej trans-portu primary (od dostawców do magazynów centralnych), secondary (z magazynów do sklepów) oraz RSU (operacje związane z recyklingiem materiałów ze sklepów).
Przełom w mojej karierze: nastąpił właściwie dwukrotnie. Raz, kiedy dołączyłem do właśnie tworzącego się zespołu łańcucha dostaw pod koniec 2001 roku oraz gdy stałem się częścią zespołu dystrybucji w 2013 roku.
Na moim stanowisku przydają się: upór w dążeniu do celu, umiejętność analizy i wyciągania wniosków, wytrwałość, otwartość na nowe – pomysły, rozwiązania, spojrzenia, technologie, ludzi. Powinniśmy patrzeć szerzej niż tylko na swój obszar, zawsze myśląc o klientach.
W ludziach najbardziej imponuje mi: niestandardowe myślenie, dostrzeganie więcej niż inni, posiadanie wizji i wytrwałość w dążeniu do wytyczonych sobie celów.
Po pracy odpoczywam: gdy się zmęczę.
Mój sposób na zdrowy tryb życia to: regularne bieganie.
W życiu prywatnym jestem: ojcem trójki cudownych dzieciaków i… logistykiem. 🙂


Ścieżka kariery
• Kierownik FMC: 1999–2000
• Kierownik Działu Grocery – szkolenie: 2000–2001
• Kierownik Logistyki ds. Promocji: 2001–2004
• Kierownik Logistyki ds. Świeżej Żywności: 2004–2006
• Kierownik Projektu ds. Rozwoju Dystrybucji: 2006–2007
• Menadżer Działu Zarządzania Zapasami Sklepowymi: 2007–2008
• Menadżer Działu Zarządzania Zapasami Centralnymi: 2008–2013
• Menadżer Zarządzający Dystrybucją dla Polski: 2013–2016
• Menadżer Zarządzający Transportem CE: 2017–obecnie