U nas każdy jest mile widziany!

U nas każdy jest mile widziany!

Czerwiec 2019

„Wartości Tesco są dla mnie ważne, bo są uniwersalne i każdy może je stosować na co dzień” – właśnie takimi słowami Joanna Lenartowicz wypowiedziała się o swojej pracy w naszej firmie i co sobie ceni u nas najbardziej. W najbliższym czasie na mojetesco.pl poznacie kolejne osoby, które opowiedziały nam o sobie na łamach magazynu „Nasze Tesco” oraz swojej ścieżce kariery, którą rozwijali przez lata.Joanna Lenartowicz
Menadżer Personalny Operacje


Mój pierwszy dzień pracy w Tesco: był 20 lat temu, ale pamiętam, że miałam duże wsparcie od koleżanki z zespołu, która podpowiadała mi, co i gdzie się znajduje, a także zapoznawała mnie z nowymi koleżankami i kolegami, dzięki czemu szybko dobrze poczułam się w nowym miejscu pracy.
W Tesco odpowiadam za: budowanie kultury organizacyjnej, gdzie każdy jest mile widziany, może się uczyć, szkolić i rozwijać, ma zapewnione bezpieczeństwo i gwarancję przestrzegania prawa oraz swobodnie może łączyć życie zawodowe z prywatnym.
Wartości Tesco: są dla mnie ważne, bo są uniwersalne i każdy może je stosować na co dzień. Mam świadomość, że pracuję w firmie handlowej, która zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale także działalnością społeczną, charytatywną i wolontariatem oraz pomocą koleżankom i kolegom w potrzebie. Skupiamy się na klientach, społecznościach lokalnych, ale przede wszystkim na naszych koleżankach i kolegach, bo chcemy tworzyć wspaniałe miejsce do pracy i na zakupy.
Moje priorytety na najbliższą przyszłość: to rozwijanie umiejętności koleżanek i kolegów tak, aby były dostosowane do aktualnych potrzeb. Będziemy kontynuowali również pracę nad jakością wdrażania nowych pracowników. Naszym priorytetem jest pomoc koleżankom i kolegom w trudnej sytuacji materialnej („Anioły Tesco”), wakacyjne obozy dla dzieci, zapewnienie elastyczności w zatrudnieniu oraz weryfikacja naszej odzieży roboczej.
W wolnym czasie lubię: dla ducha – czytać książki oraz spędzać czas z rodziną, a dla ciała – ćwiczyć jogę, gdyż dużo czasu spędzam w pozycji siedzącej.
Mój sposób na zdrowy tryb życia to: odpowiednia liczba godzin snu, który regeneruje ciało i umysł, oraz dieta bogata w warzywa i nabiał.
W życiu prywatnym jestem: szczęśliwą, świeżo upieczoną mężatką!


Ścieżka kariery
• Pracownik Działu Personalnego: 2000
• Specjalista ds. Personalnych: 2000–2003
• Kierownik Działu Personalnego: 2003–2005
• Kierownik Personalny Regionu: 2005–2006
• Regionalny Menadżer ds. Personalnych: 2006–2011
• Menadżer Projektu: 2011–2012
• Menadżer ds. Personalnych – Operacje: 2012–2018
• Menadżer Personalny Polska: 2018–obecnie