Pozytywna energia wraca

Pozytywna energia wraca

Wrzesień 2019

Nowe wyzwania i coraz lepsze wyniki to coś, co od początku napędzało zawodowo Annę Drozd. Poznajcie drogę do kariery naszej Regionalnej Menadżerki Operacyjnej.Anna Drozd
Regionalny Menadżer Operacyjny


Swoją przygodę z Tesco zaczęłam: pracując jeszcze w Savii. W 1995 roku, kiedy Tesco weszło do Polski, to właśnie z tą małą siecią poznawało specyfikę lokalnego rynku. Zderzenie małej firmy z procesami i rutynami wielkiej korporacji było sporym wyzwaniem.


Na obecnym stanowisku: zarządzam zespołem, w skład którego wchodzi 6 Regionalnych Kierowników Operacyjnych i 77 sklepów formatu Convenience. Przekładamy strategię i plany biznesowe na działania. Nasz cel to „dbać o naszych klientów, każdego dnia coraz lepiej”. Pracuję ze świetnym zespołem, który rozumie ten cel doskonale i konsekwentnie podejmuje działania na korzyść naszych klientów.


Dzień pracy zaczynam zwykle od: przejrzenia wiadomości oraz sprawdzenia pierwszych wyników za dzień poprzedni.


Dla koleżanek i kolegów w Tesco staram się: wspierać, uczyć i dzielić się doświadczeniem. Zawsze mam czas, żeby porozmawiać lub choćby wysłuchać.


Najbardziej dumna jestem zawodowo z: rozwoju ludzi, z którymi pracuję. To fantastyczne uczucie – obserwować, jak podejmują nowe wyzwania, osiągają coraz lepsze wyniki i standardy dla sklepów. Ich pozytywna energia wraca do mnie.


Praca w operacjach to: nieustanne wyzwania! Ciekawym zadaniem była dla mnie np. zmiana formatu sklepów Convenience na HM i CHM.


Swój sukces zawdzięczam: wytrwałości i konsekwencji w działaniu. Jestem optymistką, nigdy się nie poddaję, stale szukam nowych rozwiązań. Lubię swoją pracę i ludzi, a to też pomaga.


Dobry lider powinien: być przede wszystkim spójny wewnętrznie. Oznacza to uczciwość, prawdomówność i autentyczność w robieniu tego, co deklarujemy. Słowa i czyny lidera stanowią całość. To buduje zaufanie i daje zespołowi poczucie bezpieczeństwa.


W wolnym czasie: cieszę się rodziną. Zimą wybieramy narty, wiosną ogród, latem motocykl. Od 1,5 roku mamy nową miłość, wnuczkę Lilkę, z którą uwielbiamy spędzać czas.


Kolor niebieski kojarzy mi się z: wynikami powyżej oczekiwań! To światło lubię najbardziej.


Ścieżka kariery:
• Specjalista Działu Handlowego Savia/Tesco: 1997–2004
• Kierownik Działu Handlowego Savia/Tesco: 2004–2006
• Dyrektor ds. Handlowych Savia/Tesco: 2006–2009
• Menadżer Regionu/Makroregionu Savia/Tesco: 2009–2011
• Menadżer ds. Asortymentu, Małe Formaty: 2011–2012
• Menadżer Makroregionu: 2012
• Menadżer Regionu: 2012–2016
• Menadżer Makroregionu: 2016–2017