Pokaż swoją historię. O multimediach w skutecznym promowaniu projektów społecznych

Pokaż swoją historię. O multimediach w skutecznym promowaniu projektów społecznych

Październik 2018

O tym, jak wykorzystać nowe technologie do budowania komunikatów związanych z działaniami organizacji, rozmawialiśmy podczas szkolenia, które odbyło się w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Już po raz trzeci spotkaliśmy się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, które biorą udział w programie grantowym i na co dzień zajmują się nie tylko pozyskiwaniem środków, ale również promocją wydarzeń i swoich działań.


Jeszcze 10 lat temu oprogramowanie do tworzenia grafiki było bardzo drogie, a jego obsługa wymagała niemałych umiejętności. Stworzenie dobrych materiałów wizualnych wymagało więc najczęściej nawiązania współpracy z grafikiem. W ciągu ostatnich kilku lat mocno rozwinął się segment aplikacji, które pozwalają projektować treści multimedialne w prosty i szybki sposób. Niektóre korzystają z gotowych szablonów stworzonych przez profesjonalnych designerów, inne z zaawansowanych algorytmów i sztucznej inteligencji, które pomagają użytkownikowi podejmować lepsze decyzje projektowe. Efektami działania tych narzędzi są dobrej jakości materiały wizualne, które pomagają przyciągnąć uwagę odbiorcy i zaangażować go w działania organizacji.


Szkolenie, które odbyło się w Krakowie i Warszawie, prowadzili dla nas zewnętrzni eksperci. Na co dzień zajmują się oni komunikacją i łączą swoją wiedzę o komunikacji z doświadczeniem z pracy w organizacji pozarządowej.


Spotkanie było również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, uwag i propozycji. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozwoli uczestnikom jeszcze lepiej opowiadać o swoich działaniach lokalnym społecznościom, a w szczególności klientom podczas głosowania w V edycji naszego programu „Decydujesz, pomagamy”.