Pobiegliśmy na ratunek! Nowa karetka neonatologiczna dla dzieci w Małopolsce

Pobiegliśmy na ratunek! Nowa karetka neonatologiczna dla dzieci w Małopolsce

Sierpień 2017

W sobotę 26 sierpnia na krakowskich Błoniach ponad 3 tys. osób wystartowało w 6. Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco. Jego celem było zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej „N” dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dzięki wsparciu uczestników i darczyńców biegu przekazano na ten cel 220 tys. złotych!
Bieg Charytatywny Fundacji Tesco był wydarzeniem dla każdego – dzieci i dorosłych, profesjonalnych biegaczy i tych, którzy swoją przygodę z bieganiem dopiero zaczynają. Wspólnymi siłami zebraliśmy ponad 220 tys. złotych, które będą przeznaczone na zakup karetki neonatologicznej „N” dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz bieg charytatywny. Jego tegoroczna edycja była wyjątkowa, bo udało nam się stworzyć wokół niej swoisty ruch społeczny – osób, organizacji i instytucji, które dołączyły do nas i przekazały środki na zakup karetki. Niezmiernie się cieszymy, że już niebawem noworodki na terenie Małopolski będą bezpiecznie transportowane i leczone na pokładzie najnowocześniejszej karetki neonatologicznej w Polsce – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco.
Moc atrakcji i cenna pomoc
Dodatkowo, na krakowskich Błoniach odbyły się liczne warsztaty, konkursy i akcje promujące zdrowy styl życia. Młodsi uczestnicy mogli wziąć udział w licznych grach i zabawach, mieli też możliwość zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego czy karetki oraz poznać kulisy pracy strażaka i ratownika medycznego.
Od 2012 roku w biegach Fundacji Tesco wzięło udział blisko 10 tys. uczestników, zaś Fundacja przekazała łącznie 835 tys. złotych na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Środki te zostały przeznaczone na remont i doposażenie szpitala w sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Tegoroczny cel Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco jeszcze w tym roku zacznie służyć dzieciom.