Październikowa zbiórka pieniędzy

Październikowa zbiórka pieniędzy

Październik 2017

Wiemy, jak ważne jest działanie na rzecz lokalnych społeczności, więc chętnie angażujemy się w różne akcje charytatywne i edukacyjne – pomagamy w finansowaniu wyjazdów wakacyjnych, wyprawek szkolnych czy utrzymaniu dzieci z najuboższych rodzin. To już także 6 lat, odkąd włączamy się w akcję „Godne dzieciństwo”!
Od 22 do 24 października w sklepach Tesco w całym kraju będą kwestować wolontariusze z Polskiego Czerwonego Krzyża. Zbiórka ma na celu zebranie środków na realizację programu „Godne Dzieciństwo”. Jest to program wspierający dzieci i młodzież z potrzebujących rodzin, w ramach którego PCK stwarza im szansę na zaspokojenie potrzeb bytowych, edukacyjnych i rozwojowych.
Październikowa zbiórka będzie przebiegała pod hasłem „Wyprawki dla Żaka”. Pragniemy w jej wyniku wyposażyć potrzebujące dzieci w wyprawki szkolne, w których znajdą się zeszyty i przybory: bloki rysunkowe, kredki, plastelina i wiele więcej. Wspólnie możemy pomóc najmłodszym wystartować w dorosłe życie, którego podstawą jest szkolna nauka!