Oto zwycięzcy VI edycji „Decydujesz, pomagamy”!

Oto zwycięzcy VI edycji „Decydujesz, pomagamy”!

Sierpień 2019

Blisko 15,5 milionów – tyle głosów oddali nasi klienci w całej Europie Środkowej w zakończonej właśnie edycji programu. To ponad milion więcej niż poprzednio. W Polsce było ich blisko 5,3 miliona. To pokazuje, że nasze koleżanki i koledzy ze sklepów świetnie się spisali, promując inicjatywę wśród członków lokalnych społeczności.


W Tesco wspieramy inicjatywy, które mają pozytywny wpływ na życie lokalnej społeczności. Z tego powodu kilka lat temu zainaugurowaliśmy program „Decydujesz, pomagamy”, w ramach którego lokalni działacze mają szansę pozyskać środki na realizację swoich pomysłów. Właśnie zakończyliśmy VI edycję, a kolejna startuje już jesienią.


W VI edycji od 1 kwietnia do 14 maja 2019 roku wszystkie organizacje, instytucje pożytku publicznego, fundacje i spółdzielnie mogły zgłaszać swoje projekty rozwijające lokalne sąsiedztwo. Po zakończeniu tego etapu zewnętrzne jury wybrało najlepsze pomysły i zakwalifikowało je do następnej fazy – głosowania w sklepach. Między 17 czerwca a 14 lipca nasi klienci decydowali, komu przyznamy granty w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 zł. Zwycięzcy zdobyte środki wykorzystają na realizację swoich projektów.


W Polsce 375 projektów otrzyma wsparcie od Tesco i Fundacji Tesco. Pomysły, które zaskarbiły sobie największą sympatię naszych klientów, dotyczyły takich dziedzin, jak: edukacja, promocja aktywnego trybu życia, regeneracja terenów miejskich.


Dziękujemy naszym klientom za głosy, a koleżankom i kolegom za zaangażowanie w promocję programu.


Więcej informacji na www.tesco.pl/pomagamy.