Oddaj głos na lokalną inicjatywę w swojej okolicy!

Oddaj głos na lokalną inicjatywę w swojej okolicy!

Styczeń 2019

Wielkie głosowanie w ramach V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” zaczęło się właśnie dziś i potrwa do 17 lutego. To czas, kiedy nasi klienci wspierają wybrane przez siebie inicjatywy lokalnych społeczności, a organizacje walczą o głosy i promują swoje projekty w naszych sklepach.
Od 21 stycznia do 17 lutego potrwa głosowanie na najlepsze projekty nadesłane do programu „Decydujesz, pomagamy”. Spośród blisko 900 zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 375 finalistów, którzy powalczą o granty od Tesco i Fundacji Tesco. W każdym z mikroregionów wsparcie finansowe otrzymają aż 3 inicjatywy społeczne! Zwycięzcom przyznamy granty w wysokości: 5 000 zł (1. miejsce), 3 000 zł (2. miejsce) i 1 000 zł (3. miejsce).
Zgłoszone projekty dotyczą między innymi edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji niepełnosprawnych i osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego czy pielęgnowania lokalnych tradycji. Lista finalistów, którzy biorą udział w głosowaniu, dostępna jest na stronie internetowej programu. O tym, kto otrzyma dofinansowanie na zrealizowanie swoich wymarzonych pomysłów, zdecydują nasi klienci w otwartych głosowaniach w sklepach Tesco.
Pomysłowość uczestników programu „Decydujesz, pomagamy” z każdą edycją coraz bardziej nas zaskakuje. Zgłaszane projekty mają realny wpływ na najbliższe otoczenie mieszkańców, dlatego klientów Tesco gorąco zachęcam do głosowania, a organizacje do promowania swojego przedsięwzięcia. Wierzymy, że działania prowadzone przez Tesco mogą zmienić świat wokół nas na lepszy – opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco.
Zachęcamy wszystkich do oddawania głosów i trzymamy kciuki za projekty biorące udział w programie! Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostanie opublikowana w marcu na stronie www.tesco.pl/pomagamy.