Nie tylko nauka, ale też... grill z Tesco

Nie tylko nauka, ale też... grill z Tesco

Maj 2018

To było niezwykłe spotkanie studentów z całego świata w Wadowicach. Od 11 do 13 maja odbywała się tam IAESTE Central European Convention. Młodzi członkowie stowarzyszenia IAESTE uczyli się i bawili, a Tesco zadbało o to, aby nikt był głodny.
IAESTE to stowarzyszenie, które działa już 70 lat. Organizacja została założona w 1948 roku w londyńskim Imperial College, żeby promować integrację i międzynarodowe zrozumienie po II wojnie światowej. Skupia studentów z 85 krajów, zajmując się m.in. organizowaniem wymian pomiędzy uczelniami.
Stowarzyszenie cyklicznie organizuje zjazdy swoich członków w różnych miejscach na całym globie. W tym roku studenci z krajów Europy Środowo-Wschodniej przyjechali do podkrakowskich Wadowic, gdzie przez trzy majowe dni wiele się działo – były szkolenia, warsztaty, spotkania, ale też czas na integrację.
W Tesco chętnie wspieramy takie inicjatywy. Podczas IAESTE Central European Convention zadbaliśmy o prowiant dla uczestników eventu. Zjedli oni m.in. smaczne kiełbaski i warzywa z grilla, napili się dobrych soków i osłodzili swoje spotkanie przepyszną czekoladą.