NEORetka oddana do użytku

NEORetka oddana do użytku

Marzec 2018

Podczas 6. Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco wspólnie zbieraliśmy pieniądze na zakup karetki neonatologicznej „N”. Dzięki wsparciu Fundacji Tesco, Ministerstwa Zdrowia i Fundacji „O Zdrowie Dziecka” nowa karetka została właśnie oddana do użytku Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie.
Podczas uroczystego przekazania karetki obecni byli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i Fundacji Tesco oraz władze Szpitala, którzy nie kryją, że nowy ambulans będzie w ich pracy wielkim wsparciem. Każdego roku karetka będzie ratowała życie i zdrowie około 400 wcześniaków i noworodków. Na jej pokładzie diagnostyka i leczenie małego pacjenta rozpoczyna się natychmiast. Neonatolodzy mają do dyspozycji inkubator, respirator, przenośne USG, pompy infuzyjne, gazy medyczne, a nawet zestaw umożliwiający wykonywanie hipotermii terapeutycznej. Samochód jest mobilnym oddziałem intensywnej terapii noworodka. Wartość karetki „N” z wyposażeniem wynosi ponad 700 tys. zł.
Wybiegaliśmy to!
Starania o zakup nowej karetki neonatologicznej rozpoczęto jeszcze w 2016 roku. Stary ambulans, w służbie najmłodszym pacjentom przejechał ponad 500 tys. km i coraz częściej ulegał awariom. Jako pierwsza na apel szpitala o pomoc odpowiedziała Fundacja Tesco, wskazując zakup nowej karetki jako cel 6. Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco. W biegu, który odbył się 26 sierpnia 2017 roku, uczestniczyło blisko 4 tys. biegaczy i udało się zgromadzić 220 tys. złotych. – Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że 6. Bieg Charytatywny zainicjował ruch społeczny, dzięki któremu nowa karetka neonatologiczna trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie i będzie ratować życie najmłodszych Małopolan. Ubiegłoroczna edycja biegu była wyjątkowa, bo udało nam się zaangażować rekordowo wiele osób, organizacji i instytucji, które przekazały środki. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w Bieg Charytatywny Fundacji Tesco – powiedziała Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco.