Nasze centra dystrybucji charytatywnie!

Nasze centra dystrybucji charytatywnie!

Styczeń 2018

Nasze centra dystrybucji z zaangażowaniem wspierają lokalne społeczności. Od kilku lat pomagają stowarzyszeniom, placówkom opiekuńczo-wychowawczym, domom dziecka, schroniskom dla zwierząt i innym organizacjom lokalnym. Jak? Licytując piękne prace wykonane przez osoby niepełnosprawne, dzieci oraz prowadząc zbiórki rzeczy dla potrzebujących ludzi i zwierzaków.
W dniach od 11 do 14 grudnia 2017 roku w centrach dystrybucji zorganizowano wielkie aukcje i sprzedaż wyrobów przygotowanych przez dzieci z domów dziecka i osoby niepełnosprawne. Do udziału w licytacjach zaproszono wszystkie współpracujące firmy, działające na terenie naszych magazynów. Licytacje poprowadzili menadżerowie CD. W Teresinie dodatkową inicjatywą była aukcja on-line. Wystarczyło podejść do któregoś z komputerów ustawionych w stołówkach pracowniczych i wylicytować np. piłkę z oryginalnymi podpisami obecnego składu zespołu Legii Warszawa oraz koszulki z podpisami piłkarz Wisły Płock czy zawodnika MMA, Marcina Różalskiego. Od lat nasza akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego zamierzamy kontynuować tę tradycję!
W 2017 roku wsparliśmy:
DC Gliwice: WTZ Stowarzyszenie „Tęcza” w Zabrzu i Pyskowicach, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu, Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej i Dom Nadziei.
DC Komorniki: Stowarzyszenie Ludzi z Epilepsją, Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół „Koniczynka”, Dom Dziecka nr 3 w Poznaniu i Pomoc Społeczną
DC Teresin: WTZ w Sochaczewie i Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Giżycach
Dzięki tym inicjatywom udało się zebrać w sumie 69 tys. złotych, które zostaną przekazane tym instytucjom.
Dodatkowo kadra kierownicza magazynu w Gliwicach i Teresinie odwiedziła w okresie przedświątecznym szpitale dziecięce. Byli w Szpitalu w Ochojcu ma Oddziale Rehabilitacji Dziecięcej oraz w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie na Oddziale Gastroenterologicznym. Przygotowali dla dzieci prezenty, które wręczono na oddziałach. Magazyn w Komornikach zorganizował natomiast spotkanie świąteczne w swoim magazynie dla dzieci z Domu Dziecka. Magazyn w Komornikach i Teresinie organizował także zbiórkę odzieży dla Domu Dziecka i Pomocy Społecznej, magazyn w Komornikach i Gliwicach dla schroniska dla zwierząt.