Eksperci doceniają nasze sposoby walki z marnowaniem żywności

Eksperci doceniają nasze sposoby walki z marnowaniem żywności

Lipiec 2019

Nasze e-learningowe szkolenie przeciwdziałania marnowaniu żywności, rozwinięte przez naszą koleżankę z Węgier, Évę Bérces, otrzymało w zeszłym tygodniu prestiżową nagrodę European Comenius EduMedia Seal Award w kategorii „Media and Adults Education”. Konkurencja była ogromna – konkurs zanotował w tym roku aż 200 aplikacji z ponad 15 krajów.


Stowarzyszenie ds. Pedagogiki, Informacji i Mediów „John Amos Comenius” (GPI) w tym roku już po raz 24. wręczyło nagrody Comenius-EduMedia. To prestiżowe wyróżnienie trafia do autorów wyjątkowych narzędzi i treści edukacyjnych. Nagrody Comenius przyznawane są przez niezależne grono ekspertów, którzy przykładają ogromną wagę do transparentnego sposobu oceny kandydatów.


Nasze e-learningowe szkolenie przeciwdziałania marnowaniu żywności działa we wszystkich czterech krajach Europy Środkowej. W każdym z nich ukończyło je już wiele koleżanek i kolegów ze sklepów:
• w Polsce – 5 300 osób,
• w Czechach – 1 100 osób,
• na Słowacji – 2 600 osób,
• na Węgrzech – 3 750 osób.


W sumie ze szkoleniem miało się okazję zapoznać prawie 13 tys. koleżanek i kolegów w Europie Środkowej. To narzędzie jest jednym z kluczowych elementów pomagających nam ograniczać marnotrawienie jedzenia.