Dzielmy się tym, co dobre!

Dzielmy się tym, co dobre!

Grudzień 2017

101 ton żywności, która pozwoli na przygotowanie 240 000 posiłków dla najuboższych oraz 121 200 zł finansowego wsparcia dla Banków Żywności – to wyniki Świątecznej Zbiórki Żywności przeprowadzonej w sklepach Tesco. Zbiórki artykułów spożywczych co roku jednoczą Polaków w niesieniu pomocy potrzebującym. Co jeszcze możemy zrobić, by każdy miał szczęśliwe święta?
W dniach 1-3 grudnia i 7-8 grudnia w 417 w sklepach Tesco w całej Polsce wolontariusze zachęcali klientów do wsparcia Świątecznej Zbiórki Żywności. Razem udało nam się zebrać żywność o łącznej wartości 606 000 złotych! Zebrana żywność trafi do organizacji pomocowych – m.in. domów samotnej matki czy schronisk dla ubogich. Ich podopieczni otrzymają żywność, która pozwoli na przygotowanie aż 240 000 posiłków. Dzięki zaangażowaniu klientów Tesco z roku na rok coraz więcej osób ma szansę na spędzanie świąt, nie martwiąc się o zdobycie żywności na choćby najskromniejszy posiłek. Jako jedyna sieć handlowa w Polsce zdecydowaliśmy się przekazać dodatkowe wsparcie dla Banków Żywności i Caritas Polska w postaci 20% wartości zebranych artykułów spożywczych. Dzięki temu do Banków Żywności i Caritasu trafi darowizna w wysokości 121 200 złotych.
Anioły Radości
W tegoroczną akcję zaangażowali się także znani i lubiani, którzy w Tesco na warszawskim Gocławiu zachęcali klientów do przekazywania najpotrzebniejszych produktów żywnościowych. – Z chęcią włączam się w akcje charytatywne, bo czy warto żyć tylko dla siebie? Trzeba się dzielić z innymi. Nam nie ubędzie, a innym sprawimy radość, przywrócimy uśmiech, a może spowodujemy, że ktoś nie będzie głodny – przyznała aktorka Małgorzata Ostrowska-Królikowska, przekazując swoje zakupy podczas świątecznej zbiórki.
Ty też możesz pomagać!
Zbiórki żywności to nie jedyna możliwość niesienia pomocy potrzebującym. W okresie świątecznym warto rozejrzeć się, czy wokół nie ma osób, które poza pożywieniem potrzebują czegoś jeszcze – na przykład ciepłej odzieży czy pomocy naukowych dla dzieci. Zapewne każdy w szafie ma coś, czego nie używa, a co może sprawić wiele radości innym. Informacje, jak pomóc osobom z najbliższego otoczenia, znaleźć można w lokalnych domach pomocy i innych ośrodkach społecznych.