Dobry lider to…

Dobry lider to…

Wrzesień 2019

… ktoś, kto daje zespołowi pewność, że można na niego liczyć. Tak sądzi Marcin Jaskółka – Menadżer Generalny Centrum Dystrybucji w Teresinie, który na łamach magazynu „Nasze Tesco” postanowił podzielić się z nami swoją historią oraz przestawić swoją ścieżkę kariery w Tesco.Marcin Jaskółka
Menadżer Generalny Centrum Dystrybucji, DC Teresin


Moja przygoda z Tesco rozpoczęła się: w hipermarkecie w Katowicach, gdzie podjąłem pracę jako operator monitoringu w Dziale Bezpieczeństwa i Zapobiegania Stratom. Do dziś śmieję się, że praca w Tesco miała być jedynie chwilowym epizodem. 🙂
Nasza firma to: przede wszystkim fantastyczni ludzie, z którymi mam przyjemność współpracować. To oni każdego dnia udowadniają, że wspólnie można robić wielkie rzeczy.
W Tesco odpowiadam za: tworzenie jak najlepszego miejsca pracy, aby każdy miał poczucie bezpieczeństwa i zadowolenia podczas wykonywania codziennych obowiązków, wspieranie sklepów, aby były jak najlepszym miejscem do robienia zakupów, oraz udoskonalanie procesów dystrybucyjnych pod względem efektywności.
Na każdym zajmowanym dotychczas stanowisku: zawsze starałem się wychodzić poza swój obszar, aby lepiej rozumieć kontekst naszego biznesu.
Największym zawodowym wyzwaniem: było dla mnie objęcie obecnej roli w DC Teresin. Kiedy otrzymałem tę propozycję, w pierwszej chwili poczułem euforię. Chwilę później przyszła refleksja, jak wielkie wyzwanie przede mną. Dziś wiem, że to zaszczyt, pracować z tak doświadczonym i zgranym zespołem.
Dobry lider to: optymista, który zawsze poszukuje wyjścia z nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji. To ktoś, kto daje zespołowi pewność, że ten może na niego liczyć.
Rozwój nowych technologii to dla Centrum Dystrybucji: przyszłość kreowana przez aktualny rynek. Nasze obecne rozwiązania już pozwalają mieć poczucie wyprzedzenia pewnych trendów, ale nieustannie pracujemy nad kolejnymi innowacjami.
Po godzinach lubię: popracować w ogrodzie, tworząc zielone otoczenie dla siebie i rodziny.
Mój sposób na zdrowy tryb życia to: dawniej karate (posiadam czarny pas), dziś wycieczki rowerowe z synem i gra w piłkę nożną, a także spacery z moimi cudnymi psiakami.
Prywatnie jestem: mężem i ojcem, a przede wszystkim sobą, starając się przekazać swojemu dziecku jak najlepsze wzorce.


Ścieżka kariery
• Pracownik Działu Bezpieczeństwa i Zapobiegania Stratom: 2007
• Kierownik Działu Bezpieczeństwa i Zapobiegania Stratom: 2007–2010
• Kierownik ds. Bezpieczeństwa i Zapobiegania Stratom: 2010–2012
• P.O. Kierownika Operacyjnego: 2012–2013
• Kierownik Operacyjny: 2013–2016
• Generalny Menadżer Centrum Dystrybucji: 2016–obecnie