Dobre praktyki – Tesco po raz kolejny zauważone

Dobre praktyki – Tesco po raz kolejny zauważone

Marzec 2019

Po raz 17. ukazał się największy w Polsce przegląd CSR – Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, wydawanym od 2002 roku przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W publikacji tej doceniono także działania i programy społeczne Tesco w Polsce, opisując aż 15 praktyk z obszaru CSR zrealizowanych przez naszą firmę.


Część z naszych działań wspomnianych w raporcie to działania wieloletnie, część zaś to zupełnie nowe, ubiegłoroczne inicjatywy. Wśród wyróżnionych projektów, które z powodzeniem kontynuujemy od kilku już lat, znajdziemy m.in. ofertę warzyw i owoców „Perfectly Imperfect”, która pomaga z marnowaniem żywności na etapie produkcji, czy program przekazywania nadwyżek żywności organizacjom charytatywnym. Zauważono również m.in. program grantowy „Decydujesz, pomagamy” oraz cykl edukacyjny dla najmłodszych „Od uprawy do potrawy”.


W raporcie znajdziemy także inicjatywy realizowane przez Fundację Tesco, a wśród nich m.in. coroczny Bieg Charytatywny oraz stypendia edukacyjne „Mądry start”.


Raport Forum Odpowiedzialnego Biznesu wyróżnia także zupełnie nowe działania naszej firmy z obszaru CSR i zrównoważonego rozwoju. Na liście dobrych praktyk znalazł się projekt zmniejszania wpływu plastikowych opakowań na środowisko oraz program wolontariatu pracowniczego. Innym ważnym i wyróżnionym w raporcie projektem jest wprowadzenie aplikacji FoodCloud łączącej sklepy przekazujące nadwyżki żywności bezpośrednio z organizacjami społecznymi.


Z całym raportem możecie zapoznać się tutaj.